Posle derbija, Fener se pita!

Ekipa Željka Obradovića savladala Olimpijakos u gostima i sada je vodeća u svojoj grupi Top 16 faze Evrolige.

Posle derbija, Fener se pita! Izvor: MN PRESS

Posle Barselone i Moskve, pao je i Pirej!

Fenerbahče je kao gost savladao Olimpijakos u derbi meču 10. kola Top 16 faze Evrolige - 73:64 (19:19, 20:16, 16:15, 18:14).

Željko Obradović je po ko zna koji put za rivala imao crveno-bele u njihovoj dvorani i ponovo je namračio lica domaćih navijača. Presudna je bila poslednja deonica, u kojoj je Olimpijakos do pola minuta pred kraj ubacio samo osam poena.

Sjajnu partiju u ekipi srpskog stručnjaka pružio je Nemanja Bjelica, koji je ubacio 16 poena i imao osam skokova za 23 minuta u igri. Drugi reprezentativac Srbije iz redova turskog kluba, Bogdan Bogdanović, igrao je 19 minuta i za to vreme upisao pet poena, četiri skoka, dve ukradene lopte i jednu asistenciju. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Endrju Gaudlok s 24 poena. Zanimljivo, samo on i Bjelica imali su dvocifren broj poena od igrača Fenera.

Domaće je predvodio Olivije Lafajet sa 14 poena. Danston je ubacio 12, a Printezis 11. Daleko ispod očekivanja odigrao je Vasilis Spanulis koji jeste imao 10 asistencija, ali samo pet poena za 27 minuta na parketu.

Ovom pobedom Fenerbahče je preuzeo vodeću poziciju u Grupi F, pošto je Olimpijakos u Istanbulu slavio "plus šest", manjom razlikom nego što je bila ovog petka. Isti učinak (8-2) ima i CSKA, ali su Moskovljani poraženi od oba rivala.

U drugom meču igranom u petak od 20.45 Armani je kao domaćin savladao Unikahu 90:86 i zadržao nadu da bi mogao do četvrte pozicije u grupi i plasmana među osam najboljih.

Najefikasniji igrač te utakmice bio je Alesandro Đentile sa 23 poena, dok je u gostujućem timu poen manje ubacio Kaleb Grin. Reprezentativac Srbije Stefan Marković je za 24 minuta ubeležio pet poena, tri ukradene lopte, tri skoka i dve asistencije.

REZULTATI, 10. kola:

Grupa E:

Galatasaraj - Zvezda  68:91
Barselona - Makabi 89:71
Real - Alba 93:62
Žalgiris - Panatinaikos 76:70

TABELA: Real 9-1, Barselona 7-3, Makabi 6-4, PAO 5-5, Alba 4-6, Žalgiris 4-6, Zvezda 3-7, Galatasaraj 2-8.

Grupa F:

Nižnji - Laboral 89:85
CSKA - Efes  88:83

Armani - Unikaha 90:86
Olimpijakos - Fenerbahče 70:58

TABELA: Fenerbahče 8-2, Olimpijakos 8-2, CSKA 8-2, Efes 4-6, Laboral Kuća 4-6, Nižnji 3-7, Armani 3-7, Unikaha 2-8.