ABA: Mega poraz Igokee

Košarkaši Igokee poraženi su od ekipe Mega Leks 100:96 u posljednjoj utakmici regularnog toka sezone ABA lige.

Posljednji meč u regionalnoj ligi za obje ekipe bio je prava poslastica, a viđeno je skoro 200 poena. Na kraju je slavila Mega Leks 100:96, a bila je to njena prva pobjeda u duelima sa Igokeom.

Prva četvrtina završena je vođstvom domaćina 19:17, iako je u jednom trenutku Mega imala i 16:4.

Povezane vIJesti

Igokea je u drugom periodu poslije trojke Radukića povela 32:28, da bi ekipa Dejana Milojevića uzvratila serijom 10:0 i preokrenula na 38:32.

Na poluvrijeme se otišlo sa razultatom 50:44, a Igokea je u trećem poluvremenu uspjela postići 30 poena i svo vrijeme održavala je egal.

U finišu utakmice, 40 sekundi do kraja, Mega je imala prednost 98:95, ali Igokea nije uspjela da poentira u dva napada, pa je poslije jednog pogođenog bacanja Čakarevića, Miljenović postigao konačnih 100:96.

Megu je do pobjede predvodio sjajni Nikola Jokić koji je postigao 28 poena i imao 15 skokova. Kod Igokee, po običaju, najbolji je bio Brejdi Heslip sa 28 poena, od čega je pogodio osam trojki.

Igokea je na ovom meču igrala bez Dražena Zlovarića, koji je u međuvremenu napustio klub i košarku, a povredu je na meču u Sremskoj Mitrovici zaradio Dušan Katnić, što će sigurno zabrinuti trenera Željka Lukajića pred završnicu domačeg prvenstva.

Budućnost - Partizan 19.00

TABELA: Zvezda (-1) 23-2, Budućnost (-1) 18-7, Partizan (-1) 18-7, Cedevita (-1) 17-8, Olimpija 15-11, Metalac 13-13, Krka 12-14, Solnok (-1) 12-13, Zadar 12-14, Mega Leks 11-15, Cibona (-1) 9-16, Igokea 9-17, MZT (-1) 7-18, Levski (-1) 2-23.