Uh, kakav poraz “zmajića” na EP!

"Zmajići" pred posljednjih deset minuta meča sa Crnom Gorom imali 13 poena prednosti, ali su u posljednjoj četvrtini dali samo šest poena i na kraju su poraženi 77:73!

EP do 16 godina: BiH - Crna Gora 73:77 Izvor: MN PRESS

Nakon poraza od Finske u posljednjem kolu Grupe C, kadetska reprezentacija BiH je poražena i na startu takmičenja u novoformiranoj Grupi F Evropskog prvenstva u Kaunasu.

BiH – Crna Gora 73:77 (18:15, 25:26, 24:13, 6:23)

“Zmajići” su loše počeli drugu grupnu fazu, a ono što treba da zabrine selektora Josipa Pandžu, možda više nego sam rezultat, je način na koji su njegovi izabranici poraženi.

Selekcija BiH do 16 godina, praktično je imala dobijenu utakmicu, poslije tri odigrane četvrtine imali su vođstvo 67:54, da bi u posljednjih deset minuta primili 23 poena, a dali samo šest.

Pokušali su naši mladi košarkaši da uzvrate na crnogorsku seriju kojom su došli do 69:65, ali nakon pogotka Ćerkezovića za 71:65, igra u napadu se raspala.

Više od dvije minute BiH nije pogodila. a Crnogorci su to iskoristili i preokrenuli na 73:71, da bi potom iskontrolisali finiš meča in a kraju slavili 77:73.

Džanan Musa je bio najefikasniji bh. košarkaš sa 22 poena, dok je u slekciji Crne Gore Slavković postigao 15 poena.

Rezultati Grupe F:

BiH – Crna Gora 73:77

Finska – Hrvatska 84:75

Srbija – Francuska 69:62

Tabela: Finska 3-0, Francuska 2-1, Crna Gora 2-1, Srbija 1-2, BiH 1-2, Hrvatska 0-3