CSKA ponizio Makabi!

Dvanaest titula prvaka Evrope, po šest na obe strane terena, a "stotka" u košu gostiju.

Dvanaest titula prvaka Evrope izneli su na teren, svako po šest, ali...

...odnos snaga na parketu nije odgovarao veličini dva evroligaška giganta.

U 1. kolu Grupe D Evrolige, u Moskvi: CSKA – Makabi 100:69 (29:20, 15:9, 29:19, 27:21).

Malo je reći da su Rusi deklasirali Izraelce, s kojima sada imaju skor 12:6, računajući od osnovananja ULEB Evrolige.

Izvor: MONDO

Kako opisati utakmicu na kojoj su petorica igrača CSKA, među njima i naš kapiten Miloš Teodosić (15 poena, 5 asistencija), imali dvocifren učinak, a razlika rasla pravolinijski do "plus 32" u poslednjem minutu? Na kraju prve četvrtine bilo je 29:20, pred poluvreme 44:29, sredinom treće četvrtine bilo je 73:48, a potom i 98:66 pred kraj meča.

Ovaj ishod nagoveštava da će se CSKA prošetati do prvog mesta u ovoj fazi takmičenja i da će, na kraju sezone, ponovo pokušati da izađu iz kruga klubova sa po šest titula prvaka Evrope, u kojem je još Panatinaikos.

Ispred je samo Real Madrid, koji od prošle sezone ima devet naslova najboljeg na kontinentu.

Iste večeri, Crvena zvezda je ubedljivo pobedila Strazbur, a Karšijaka debitovala u Evroligi velikom pobedom nad Barselonom.