Bjelica spasio turske bogataše

Darušafaka na debiju u Evroligi umalo "pukla" od Sasarija pred svojom publikom. Slavlje Markovića i Nedovića. Cedevita pala na Kritu.

Milko Bjelica je trojkom 14 sekundi pre kraja izjednačio rezultat u meču Darušafaka - Sasari i obezbedio turskom predstavniku produžetak, nakon što je gubio i sa 11 poena razlike.

Skupoceni, ali skoro oformljeni istanbulski tim (budžet 20 miliona evra, igraju Evroligu na osnovu "vajld karda") tek u dodatnih pet minuta je zaigrao u skladu sa pojedinačnim renomeom svojih igrača - Reding, Gordon, Preldžić, Sloter, Harangodi, Erden, Savaš - i trijumfovao komotnom razlikom (83:74).

Bjelica, koji je pre više od 10 godina počeo profesionalnu karijeru u Crvenoj zvezdi, bio je najbolji kod domaćina sa 15 poena i sedam skokova, dok se na drugoj strani istakao Rok Stipčević sa 14.

U grupi D su odigrane i preostale dve utakmice, u kojima je CSKA deklasirao Makabi, a Unikaha "prelomila" Bamberg u trećoj četvrtini i rutinski osvojila prve bodove, iako konačan rezultat 76:71 nagoveštava da je bilo "tesno" u finišu.

Kuzminskas je ubacio 18 poena, Stefan Marković za 25 minuta u igri je zabeležio tri poena (šut iz igre 1/4) i sedam asistencija, a Nemanja Nedović sedam poena (iz igre 3/8) i tri asistencije za 15 minuta.

Olimpijakos je zbog kazne Evrolige, za upad navijača u teren posle četvrte četvrtfinalne utakmice protiv Barselone (slavili plasman na Fajnal for), morao da ugosti Cedevitu čak na ostrvu Krit.

Zagrepčani su se odlično držali u prvom poluvremenu, ali nisu mogli da istraju pred 5.000 bučnih navijača Olimpijakosa.

"Crveni" su na krilima sjajnih partija Patrika Janga (16p, 6sk, 4blk), Jorgosa Printezisa (20p, 8sk) i Meta Lodžeskog (14p, od toga 13 u drugom poluvremenu) dobili meč sa 15 poena prednosti - 76:61.

Nikola Milutinov posle zapažene uloge na startu grčke lige protiv Kolososa (25 minuta) uopšte nije ulazio u igru!

Kod Cedevite su se izdvojili Džejkob Pulen sa 18 i Tomislav Zubčić sa 16 poena.

Poletarac Džanan Musa (16) na opšte iznenađenje je dobio šansu da počne utakmicu i čak postigao prve poene na utakmici, sa linije slobodnih bacanja.