Himki razbio Real, Fener nekako protiv Bajerna!

U Evroligaškoj grupi u kojoj se nalazi i Crvena zvezda, pobede zabeležili Himki i Fenerbahče.

Himki razbio Real, Fener nekako protiv Bajerna! Izvor: MN PRESS

Uzbudljivo prvo kolo!

Himki je na svom parketu "razbio" branioca titule Real Madrid 84:70, i tako im naneo treći poraz ove sezone (pošto su nekoliko dana ranije poraženi u domaćem prvenstvu), dok je u duelu srpskih trenera Pešića i Obradovića Fenerbahče posle velikog preokreta pobedio Bajern 74:67.

Madridski tim će "u ranama" dočekati Zvezdu narednog četvrtka, što nikako nije sjajna okolnost za crveno-bele...

Real je ubedljivo poražen u gostima protiv Himkija, a ruski tim je od početka do kraja meča bio bolji rival na parketu, a Madriđani od početka sezone ne znaju za pobedu.

Prošlogodišnji osvajač Evrokupa značajno se pojačao tokom leta, a iako su svi pretpostavljali da će mnogima zagorčati život, nije se mislio da će sezonu u Evroligi otvoriti pobedom protiv šampiona.

Kod pobednika su najefikasniji bili Marko Todorović sa 15 poena i 8 skokova, Tajris Rajs je imao 12 poena i 8 skokova, Aleksej Šved je imao 13 poena i odlični Sergej Monja sa 10. Kod Reala je najraspoloženiji bio Serhio Ljulj sa 18 poena, a Mačiulis 10, dok se ostali igrači nisu posebno istakli.

U drugoj utakmici Bajern je bio blizu senzacije. Ne samo jer je Fenerbahče bio apsolutni favorit u ovoj utakmici nego i jer nijedan gost nije pobedio u 1. kolu Evrolige. Posle prvog poluvremena "mirisalo" je da će Pešićev Bajern srušiti ovu kratkotrajnu tradiciju, ali je Fenerbahče u nastavku odigrao daleko ozbiljnije.

Bajern je na poluvremenu vodio 39:30, pre svega zahvaljujući Renfrou, i timskoj igri, dok je Fener predvođen Ali Muhamedom delovao vrlo nervozno i neorganizovano.

Za četiri minuta drugog dela igre Fener je uspeo da neutrališe veliku prednost Bajerna. Turski klub je napravio sjajnu seriju 11:2 i tako izjednačio rezultat na 41:41, međutim...

Fenerbahče je opet stao. Izgubljene lopte, nesportske lične greške, loša organizacija napada – sve je to uticalo da se Bajern ponovo odlepi na 12 poena, pre svega zahvaljujući Nihadu Đedoviću.

Nemački tim kao da je izgubio "dah" u četvrtoj četvrtini, pa ih je rastrčani Fener prosto oduvao u poslednjih 10 minuta. Najefikasniji je bio Datome 15, Slukas 13, Muhamed 12, Veseli 11, dok su srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nikola Kalinić imali po 8 poena (Bogdanović i 6 skokova i 3 asistencije.

Kod Bajerna su Renfro i Đedović imali po 14 poena, dok je Duško Savanović u svojoj 100. evroligaškoj utakmici postigao 7 poena.

Grupa A

Crvena zvezda – Strazbur 81:59
Fenerbahče – Bajern 74:67
Himki – Real Madrid 84:70

TABELA: Himki 1-0, Crvena zvezda 1-0, Fenerbahče 1-0, Bajern 0-1, Real Madrid 0-1, Strazbur 0-1.

Zelena Gora – Žalgiris 62:66

TABELA: Lokomotiva 1-0, Karšijaka 1-0, Žalgiris 1-0, Zelena Gora 0-1, Barselona 0-1, Panatinaikos 0-1.

Grupa D

CSKA – Makabi 100:69
Darušafaka – Dinamo Sasari 83:74
Unikaha – Bamberg 76:71

TABELA: CSKA 1-0, Darušafaka 1-0, Unikaha 1-0, Bamberg 0-1, Dinamo Sasari 0-1, Makabi 0-1.