Panatinaikos preslišao šampiona Turske!

Aleksandar Đorđević ostvario je prvu pobedu u Evroligi kao trener Panatinaikosa.

Krajnji rezultat ne oslikava realno tok utakmice.

Panatinaikos je u Atini deklasirao senzacionalnog prvaka Turske iz prošle sezone, Karšijaku, koja je na startu Evrolige priredila iznenađenje i u Izmiru pobedila Barselomu.

Ali, nije se dobro provela na prvom evroligaškom gostovanju u istoriji.

U 2. kolu Grupe C: PAO – Karšijaka 85:73 (30:15, 17:19, 17:18, 21:21).

Tim Aleksandra Đorđevića, koji je već dva puta ove sezone pobedio velikog rivala Olimpijakos, bio je pod velikim pritiskom, jer su "zeleni" otvorili evroligašku avanturu porazom od Lokomotive u Rusiji, pa bi novi kiks prilično zakomplikovao stvari za potpuno renoviran tim šestostrukog prvaka Evrope.

Već posle deset minuta igre navijači su videli da od toga nema ništa (30:15), a u prvom poluvremenu bilo je i 45:27, da bi Grci držali visok tempo sve do sredine poslednje četvrtine i rezultata 80:62.

Tek tada, umorne od velike borbe sa Olimpijakosom za vikend, Đorđević je izveo nosioce igre sa parketa i to su Turci iskoristili da upišu poraz od 12 poena razlike.

Džejms Gist predvodio je PAO sa 27 poena i šest skokova, Nik Kalates je završio utakmicu sa 11 asistencija uz šest poena. Srpski reprezentativac Miroslav Raduljica završio je utakmicu sa osam poena i dva skoka, dok je Aleksandar Pavlović imao učinak od osam poena i četiri skoka.

Najbolji u poraženom timu bio je Keni Gabrijel sa 17 poena i 10 skokova.

GRUPA C

Panatinaikos – Karšijaka 85:73

U petak:

Žalgiris – Lokomotiva (18.45)
Barselona – Zjelona Gora (21.00)

TABELA: Žalgiris 1-0, Lokomotiva 1-0, PAO 1-1, Karšijaka 1-1, Barselona 0-1, Zjelona Gora 0-1.