CSKA dobio šamar u Moskvi!

Pre derbija 5. kola Evrolige znali smo da će jedan tim morati da doživi prvi poraz u takmičenju, ali je malo ko očekivao da će to biti CSKA. U Moskvi.

Samo je jedan mogao da ostane neporažen!

To nije CSKA...

Fantastična Unikaha iz Malage, predvođena trenerom Đoanom Plazom, napravila je jedan od najvećih podviga u evroligaškoj stvarnosti – pobedila je CSKA u Moskvi.

U meču 5. kola Grupe D: CSKA – Unikaha 78:86 (20:17, 23:25, 22:19, 13:25).

Meč koji je uglavnom bio ujednačen, ali u kojem je u drugom poluvremenu tempo diktirala ekipa našeg Miloša Teodosića, prelomljen je polovinom četvrte četvrtine kada su se raspucali Francuz Edvin Džekson i Litvanac Mindaugas Kuzminskas.

Njih dvojica, uz pomoć Nemanje Nedovića i Stefana Markovića, počeli su da pogađaju trojke iz svih pozicija za seriju 4:18, kojom je Unikaha rezultat 67:63 pretvorila u deset poena prednosti i potom tu razliku rutinski sačuvala do kraja, čime je prekinuta serija od šest poraza od CSKA.

Prošle sezone ova dva tima takođe su se sastala, a u Moskvi je bilo 101:74!

Večeras, prelomni trenutak dogodio se na oko pet minuta pre kraja meča, kada je CSKA stegao odbranu na 69:70 i kada je Aron Džekson uspeo da "zalepi" rampu imenjaku, Edvinu, ali šta se potom dogodilo - dok je vreme za napad isticalo, lopta se od Aronove ruke vratila do Edvina koji je bio okrenut leđima košu i koji se digao na trojku, van balansa i pogodio dno mrežice, iz okreta - bez gledanja!

Za 69:74!

Detalji iz Moskve.

Ovaj koš kao da je hipnotisao momke Dimitrisa Itudisa, sve osim neumornog Korija Higinsa, koji je na drugoj strani pogađao, ali pogađali su i zeleni: još jedna trojka Džeksona, pa trojka Kuzminskasa, pa poeni Nedovića preko Nanda De Koloa, tek na minut do kraja ostalo je deset poena razlike - 76:86.

Kraj, poraz... Prvi evroligaški poraz CSKA u Moskvi, posle dva upisana prošle sezone, na otvaranju prve faze i duela sa Fenerbahčeom i potom finiša Top 16 faze i okršaja sa Olimpijakosom.

Bajern - Crvena zvezda 79:90

TABELA: Fenerbahče 4-1, Himki 3-2, Real 2-3, Bajern 2-3, Crvena zvezda 2-3, Strazbur 2-3.

/Bungu Kolo 18, 5sk, 5as, Traore 15, 7sk - Đentile 19, 5sk, 3as/

TABELA: Olimpijakos 4-1, Cedevita 3-2, Laboral 3-2, Efes 2-3, Limož 2-3, Armani 1-4.

/Tomić 16, 7as, Satoranski 10, 6sk, 3as - Drejper 20, 4sk, Dilejni 18, 4as/

TABELA: Lokomotiva 4-1, Barselona 4-1, Panatinaikos 2-3, Žalgiris 2-3, Karšijaka 2-3, Zjelona Gora 1-4.

/Ročesti 17, Smit 14 - Markoišvili 22, Erden 16, 5sk/

TABELA:Unikaha 5-0, CSKA 4-1, Bamberg 3-2, Darušafaka 2-3, Makabi 1-4, Sasari 0-5.