Bjelica zapažen, Fila u nokdaunu

Reprezentativac Srbije u porazu Minesote pružio još jednu solidnu partiju. Jokić kratko na parketu. Siksersi još bez pobede. Veče Vestbruka i Ronda

Minesota je poražena na gostovanju Indijani (107:103), ali je srpski košarkaš Nemanja Bjelica prikazao još jednu dobru partiju u dresu Timbervulvsa.

Za 25 minuta provedenih na terenu zabeležio je 10 pogodaka, dva skoka i asistenciju, šutirajući 5-2 za tri poena. On je sa 13 pogođenih trojki u sezoni trenutno najbolji ruki u šutu iza linije 7,24 metara.

Bjelica

Po 26 poena ubacili su Zek Lavin i Endrju Vigins, 12 je dodao Karl Entoni Tauns, ali to nije bilo dovoljno da Minesota izbegne treći uzastopni poraz.

Sve utakmice u NBA ligi, odigrane u noći između petka i subote, počele su minutom ćutanja u znak odavanjem počasti žrtvama stradalim u terorističkim napadima na ulicama Pariza..

U pobedničkom timu, koji je upisao šesti trijumf na poslednjih sedam mečeva, istakao se Pol Džordž sa 29 poena, devet skokova i četiri asistencije. Džordž je izgledao dominantno na parketu, za 39 minuta izgubio je samo jednu loptu, podsetivši na partije od pre povrede noge zbog koje je propustio veći deo prošle sezone.

Za razliku od Bjelice, Nikola Jokić je dobio znatno manju minutažu nego obično.

On je u pobedi Denvera nad Hjustonom (107:98) igrao nepunih šest minuta i za to vreme zabeležio tri poena, pet skokova i jednu asistencuju.

Klivlend je zabeležio osmu uzastopnu pobedu. Poslednja "žrtva" Lebrona Džejmsa i družine bio je Njujork i to u Medison Skver Gardenu - 90:84.

Džejms je meč završio sa 31 poenom i šest asistencija, dok je sa druge strane bolji od ostalih bio Karmelo Entoni sa 26 pogodaka.

Lebron

Oklahoma je bila bolja od Filadelfije (102:85), koja je doživela deveti poraz, i jedina je ekipa bez pobede ove sezone.

U odsustvu povređenog Kevina Durenta, Oklahomu je predvodio Rasel Vestbruk, koji je sa 21 poenom, 17 skokova i 11 asistencija upisao 21. "tripl-dabl" u karijeri.

Dvocifren učinak u sve tri kolene imao je i Redžon Rondo (23 poena, 14 asistencija i 10 skokova) u pobedi Sakramenta nad Bruklinom 111:109.

Najefikasniji kod Kingsa bio je Demarkus Kazins sa 40 poena, od čega 30 u drugom poluvremenu.