Sledeće kolo ABA lige tri tima dočekaće na deobi drugog mesta, sa skorom 7-2.

Predstavnici ABA lige na elitnoj sceni različito su završili nedelju u kojoj su upisali međunarodne trijumfe.

Zvezda je, posle pobede nad Bajernom, u nedelju pred svojim navijačima  izgubila od Igokee, a Cedevita je iste večeri lako savladala "zmajčeke", na istom mestu gde je ove sedmice pala i Laboral Kuća.

Pred 1.250 posetilaca Doma sportova:

Cedevita - Olimpija 82:58 (21:13, 25:15, 24:16, 12:14)

Rezultati četvrtina stvaraju pravu sliku nimalo neizvesne utakmice u Zagrebu. Veljko Mršić koristio je sve igrače i svi su igrali bar po 12 minuta, osim Tonija Katića, koji je igrao šest minuta.

Najefikasniji u dresu hrvatskog šampiona bili su ove sezone sjajni centar Miro Bilan (11 p, 8 sk) i bivši šuter Barselone Džejkob Pulen (11 p). Na drugoj strani je Sava Lešić, najefikasniji igrač utakmice, ubacio 16 poena, uz osam skokova.

Olimpija je porazom došla u red ekipa sa skorom 4-6. Taj red bi u ponedeljak, u slučaju pobede Partizana u Zadru, mogao da bude produžen na čak sedam imena, što bi činilo polovinu učesnika lige.

Zadar - Partizan 21.00

Tabela: Budućnost 8-2, Crvena zvezda Telekom 7-3, Mega Leks 7-3, Cedevita 7-3, Igokea 5-5, Krka 5-5, MZT 4-6, Cibona 4-6, Tajfun 4-6, Metalac 4-6, Olimpija 4-6, Zadar 4-5, MZT Skoplje 4-6, Partizan 3-6, Sutjeska 3-7.

Parovi 11. kola: Partizan - Tajfun (petak), Olimpija - Mega Leks, Krka - Cibona (subota), Igokea - Budućnost (nedelja), Metalac - Cedevita, MZT - Zadar, Sutjeska - Zvezda.