"Blickrig" Seltiksa, Bobi samo posmatrač

Boston na mini-turneji deklasirao Oklahomu, pa Hjuston. Filadelfija i dalje bez pobede.

Pet utakmica za sedam dana, četiri pobede, tri zaredom. Boston Seltiksi nemaju velikih imena u sastavu, ali to im nije smetalo da u razmaku od 24 sata očitaju lekcije Oklahomi (bez Kevina Durenta) i Hjustonu, kojima su pred početak sezone prognozirali borbu za titulu.

Do pobede nad Rokitsima stigli su zaustavivši Džejmsa Hardena na skromnih 16 poena, kao što je veče pre toga "zatvoren" Rasel Vestbruk, koji je ubacio 27 poena, ali uz šut iz igre 5/20.

Omaleni Ajzeja Tomas za 24 minuta je postigao 23 poena, bek Ejveri Bredli sa klupe je dodao 21, dok angažovanu igru u odbrani potvrđuje podatak o 16 ukradenih lopti.

"Kelti" su u četvrtoj četvrtini imali čak 28 poena prednosti (72:100), na putu do konačnih 95:111.

San Antonio je rutinski izašao na kraj sa Portlandom na svom parketu (93:80).

Blejzersi su blago zapretili sredinom poslednje četvrtine, smanjivši na 79:75, pa je to verovatno uticalo da Greg Popović ne ukaže šansu Bobanu Marjanoviću.

Naš centar je pet od dosadašnjih 10 utakmica u potpunosti presedeo na klupi, jednom je ušao na manje od pola minuta, a najveću minutažu imao je još 30. oktobra, kada je u pobedi nad Bruklinom zabeležio šest poena i pet skokova za pet minuta.

Filadelfija Siksersi drugu sezonu zaredom počinju dugom serijom poraza.

Prošle jeseni su prvu pobedu ostvarili tek pri skoru 0-17, a posle "tesnog" poraza od Dalasa kod kuće u noći između ponedeljka i utorka, dogurali su do 0-11.

Očajna sezona "smeši" se i Los Anđeles Lejkersima, koji su u Finiksu izgubili 120:101, uz "tripl-dabl" Brendona Najta.

Za Lejkerse nije mogao da nastupi Kobi Brajant, koji posle 36 minuta na parketu u pobedi nad Detroitom prethodne večeri, jednostavno nije mogao da se ukrca u avion za Finiks.

Legendarni bek u poslednjoj godini tekućeg ugovora zarađuje 25 miliona dolara!