Krah Zvezde u nastavku: Ispustila "plus 21"!

Crveno-beli odigrali poluvreme kao u transu, poveli 21 razlike i stali pred granitnom odbranom Strazbura. U drugom poluvremenu ubacili samo četiri šuta.

Evroliga: Zvezda imala 21 razlike pa izgubila od Strazbura Izvor: MN PRESS

Bolan poraz Crvene zvezde Telekom u Francuskoj!

Za sedam i po minuta igre, šampion Srbije ubacio je 25 poena, pred odlazak na pauzu stvorio seriju 16:0, do odmora ubacio 10 trojki... Činilo se da će iz Strazbura poručiti "Dobro veče, Top 16 fazo!"

Međutim...

Tim Vensana Kolea podigao je zid u drugom poluvremenu pod svojim košem i dozvolio Beograđanima samo ČETIRI pogotka iz igre u drugom delu. Umesto pogodaka, crveno-beli su počeli da nižu greške, a Dejan Radonjić nije našao način da održi svoj brod na površini.

Dok su navijači Zvezde gledali ka satu i odbrojavali vreme do kraja, francuski vicešampion je polako ulazio u napadački ritam, lomio i na kraju slomio sve sporiju Zvezdu. To je uradio odbranom, ali i koristeći njene promašaje i nenadoknadivo odsustvo Stefana Jovića (4 p, 8 sk, 10 as) u završnici zbog pet ličnih grešaka.

STRAZBUR - ZVEZDA 78:75 (19:30, 15:22, 22:12, 22:11)

Ispuštena šansa boleće crveno-bele, jer su sva opravdanja u povredama i neuigranosti slabiji tas na vagi od razlike kojom je srpski šampion vodio u Francuskoj. Imali su potpunu kontrolu utakmice i smešila im se treća pobeda, kojom bi napravili možda i odlučujući korak ka plasmanu i kojom bi izbili ispred Reala na tabeli Grupe A.

Ipak, nisu izdržali, ni znali da dovrše rivala koji je već, u duelu sa najvećima, pokazao da ne prašta greške na svom terenu.

Teret odbrane vođstva u završnici su poneli Nikola Rebić i Marko Gudurić i nisu uspeli da odgovore na potpunu ofanzivu Strazbura. Najboljim strelcima Zvezde Kvinsiju Mileru (23 p) i Marku Simonoviću (18), koji su i stvorili ogromno vođstvo, zadrhtala je ruka u finišu i ni oni nisu nalazili način da "probiju" sveži bedem pod košem domaćina.

Na polovini gostiju, dok je meč odmicao, sve raspoloženiji je bio Žeremi Lelu (24 p), a u završnici je dobio i veliku podršku ex NBA igrača Rodriga Boboe (17 p). Strazbur je sa njima i Vladimirom Golubovićem (13 p, 9 sk) na čelu stigao do treće, jako vredne pobede.

S obzirom na poraz Bajerna od Fenerbahčea u Minhenu (67:84), tabela Grupe A posle 6. kola izgleda ovako: Fenerbahče 5-1, Himki 4-2, Strazbur 3-3, Bajern 2-4, Real 2-4, Zvezda 2-4.

U sledećem kolu, naredne nedelje, Zvezda će kod kuće, u "Pioniru", igrati protiv Reala, šampiona Evrope.

ZVEZDA: Rebić 2 (0/4 za tri), Tompson 4, Simanić, Tejić, Simonović 18 (5/9 za tri), Nastić, Gudurić 13 (3/4 za tri), Jović 4 (8 sk, 10 as), Miler 23 (5/10 za tri, 12 sk), Cirbes 9, Štimac 2.

STRAZBUR: Kolins 3, Boboa 17, Lakomb 1, Lelu 24, Kembel 10, Mušidi, Trevis, Fofana, Golubović 13, Vims 4, Dupor 6.

IZ MINUTA U MINUT:

Kraj utakmice! Simonović je pokušao da iznudi faul uz zvuk sirene, ali nije ni to uradio, ni pogodio.

40' 78:75 Lelu promašuje trojku, Zvezda ima četiri sekunde za poslednji napad. Pre toga i tajm-aut, posle kojeg Zvezda kreće ispod svog obruča.

40' 78:75 Rebić pokušava trojkom, promašuje, Kvinsi Miler se bori za ofanzivni skok i biva fauliran. Pogodio je samo prvo slobodno bacanje.

40' 78:74 40 sekundi do kraja, Radonjić traži tajm-aut, posle kojeg će Zvezda ima napad.

40' 78:74 Cirbes koristi oba slobodna bacanja, minut i 12 pre kraja.

- Tajm-aut Crvena zvezda.

39' 78:72 Strazbur ima otvoren put ka pobedi! Kembel je ukrao loptu Guduriću, koji ga je faulirao u trku ka svom košu i poklonio mu i dodatno slobodno bacanje. Utisak je da u poslednjem minutu neće biti drame.

39' 75:72 Boboa nastavlja da rešeta sa "crte". 8/8 izvodi slobodna bacanja. Zvezda ima napad minut i 38 sekundi pre kraja.

39' 73:72 Gudurić pogađa oba slobodna bacanja. Zvezda je još u igri. Manje od dva minuta do kraja.

38' 73:70 Strazbur prvi put vodi i ide ka pobedi! Golubović, pa Vims i rezultat jer 73:70! Tajm-aut Crvena zvezda. Odgovornost je u ovim trenucima u rukama Rebića (Jović je završio meč) i Gudurića, koji takođe ne može da pogodi.

37' 69:70 Pred poslednja četiri minuta, razlika je opet jedan posed. Boboa opet primiče Strazbur na poen zaostatka.

- Zvezda je u drugom poluvremenu postigla samo četiri pogotka iz igre. Sada je "stegnuta ruka" i Simonoviću i Mileru...

36' 63:70 Posle Rebića, i Gudurić je bio siguran sa crte. Mini serija srpskog tima 6:0.

36' 63:68 Rebić pogađa slobodna bacanja i hvata jako važanj ofanzivni skok, posle kojeg Simonović promašuje trojku...

- Jović je napustio igru zbog pete lične gršeke. Veliki hendikep za Zvezdu. Tajm-aut Dejan Radonjić.

34' 63:66 Miler prekida seriju Francuza (7:0) pogođenim slobodnim bacanjima. Jović potom krade loptu, asistira Štimcu, koji biva fauliran. Promašio je oba penala.

33' 63:64 Boboa pogađa trojku! Strazbur se vratio sa minusa od 21 poena, crveno-beli moraju da što pre reaguju. Radonjić zato traži tajm-aut.

32' 60:64 Strazbur i dalje topi razliku... Sada je pogodio Dupor, Cirbes gubi loptu, a domaćin ima novi napad. Jako težak momenat za Zvezdu. Francuska odbrana deluje granitno jaka.

- Kraj treće četvrtine, 56:64 - Žeremi Lelu i Vladimir Golubović ponovo su "otvorili" utakmicu. Strazbur je ovu deonicu dobio rezultatom 22:12. U ovoj deonici Zvezda je iz igre pogodila samo četiri puta (dve trojke Simonović, jedna Miler i Cirbes jednom o tablu za dva)

30' 56:64 Strazbur prvi put posle dugo vremena na jednocifrenom zaostatku. Utakmica je ponovo otvorena.

29' 54:64 Žeremi Lelu pogađa preko ruke Tompsona i daje nadu Strazburu. Boboa potom sa linije za slobodna bacanja smanjuje razliku na deset poena. Podsetimo, maksimalna prednost Zvezde bila je 21 poen, posle trojke Kvinsija Milera na početku drugog poluvremena.

27' 49:64 Opet Simonović rešava tešku situaciju. I opet trojkom, za 46:62. Jako važni pogoci krila Zvezde u ovoj četvrtini, u kojoj Strazbur igra mnogo bolje nego u prvom poluvremenu i ostavlja srpskom prvaku značajno manje prostora u napadu.

- Žeremi Lelu ubacio je 21 poen za Strazbur.

25' 44:59 Jako važna trojka Simonovića, za 42:59! Njegova četvrta! Lopta se o obruč odbila na tablu, pa se vratila i ipak prošla kroz cilindar. Reprezentativac Srbije ubacio je 15 poena. Na drugoj strani, Žeremi Lelu predvodi Strazbur i igra verovatno najbolji meč ove sezone,

24' 42:56 Rajan Tompson je u seriji promašaja i grešaka. Radonjić ga šalje na klupu i uvodi Marka Gudurića. Strazbur nalazi ritam u napadu. Za kratko vreme postigli su osam poena i Radonjić traži tajm-aut. Crveno-beli su za četiri minuta igre samo jednom pogodili iz igre.

23' 38:56 Cirbes prekida mini-seriju domaćina, pogotkom sa linije za slobodna bacanja. Na terenu je Zvezdina petorka Jović, Tompson, Simonović, Miler i Cirbes.

21' 34:55 Miler nastavlja gde je stao! Njegov 20 poen, za novo najveće vođstvo Beograđana.

Završene su prve večerašnje utakmice Evrolige. Olimpijakos je gostovao Cedeviti i pobedio.

- POLUVREME 34:52 -

Miler je ubacio 17 poena (4 trojke), Simonović 12 (3 trojke), Gudurić 9 (3/3 za tri). Sjajno poluvreme Beograđana! Za prvih sedam i po minuta ubacili su 25 poena i šutirali trojke 7/11, a pred odlazak na odmor kreirali su seriju 16:0!

Na poluvremenu, Zvezda šutira za tri 10/19, Strazbur 3/6. Šut za dva: 7/10 Zvezda, 7/18 Strazbur. Skokovi 12:16.

- Tajm aut pri rezultatu 34:52, posle koša Golubovića. Još manje od dva minuta do poluvremena. Golubović je pogodio prvi koš za domaće posle više od četiri minuta. Serija Zvezde bila je 16:0!

18' 32:52 Cirbes pogađa iz okreta, Miler zakucava i na asistenciju Jovića postiže 17 poen. Nova maksimalna razlika, koju Jović ubrzo povećava na "plus 18", a Tompson na "plus 20"

16' 32:42 Radonjić je na pauzi tražio od igrača da zaigraju čvršće u odbrani. U ovim trenucima oni to i čine, mada su i Francuzi zaigrali jako na svojoj polovini. Do Zvezda je ubacila 41 poen za 13 i po minuta igre. Tajm-aut.

17' 32:41 Treća trojka Marka Gudurića, deseta Zvezdina! Odmah potom lako polaganje Jovića! Crveno-beli odbili su i ovaj napad Francuza! Tajm-aut. Šut za tri Beograđana je 9/16.

13'  27:36 Simanić i Štimac su na klupi, Miler i Cirbes u igri, a Simonović ubacuje novu trojku. Na drugoj strani, Strazbur takođe odgovara trojkom. Odmah potom i Gudurić pogađa za tri, njegov drugi pogodak!

12' 24:30 Strazbur je u seriji, a Radonjić zove tajm-aut. I dalje je jako mlada petorka Zvezde u igri (Rebić ('95), Gudurić ('95), Simonović ('86), Simanić ('98), Štimac ('87)

11' 21:30 Jako loš faul Marka Gudurića, faulirao je protivnika pri šutu za tri poena. Jeftino primljeni poeni.  Strelac je bio Lelu.

- Kraj prve četvrtine, Zvezda igra sjajno! - 19:30

- Crveno-beli donekle su pokvarili sjajan procenat šuta za tri i spustili ga na "samo" 50 odsto (7/14). Iz prvih 11 šuteva ubacili su 7 puta.

10' 17:28 I Gudurić pogađa trojku. Kakva šuterska četvrtina Zvezde! Ubacila je 7 trojki iz 11 pokušaja! Strazbur u ovim trenucima uglavnom pogađa sa linije za slobodna bacanja.

- Sada je na terenu Zvezdina petorka Rebić, Gudurić, Simonović Simanić, Štimac

8' 15:25 Opet trojka i opet Simonović (2/3)! Kakav napad Zvezde na početku utakmice! Ubacila je 25 poena za sedam i po minuta!

- tajm-aut. Odličan početak crveno-belih.

7' 15:22 Trojka Simonovića! Četvrta Zvezdina večeras. Odmah potom stiže i peta. I opet je Miler strelac! Njegova četvrta večeras (4/4)

4' 6:14 Miler pogađa i za dva, iz okreta. Ubacio je prvih 11 poena Zvezde! Potom i Simonović pogađa uz faul i koristi slobodno bacanje. Maksimalno vođstvo Beograđana.

2' 4:9 Kvinsi Miler je "vruć"! Ubacio je tri trojke iz isto toliko pokušaja! Sjajan početak Zvezde!

1' 0:3 Prvi šut i prvi pogodak. Kvinsi Miler upisao se trojkom.

- Meč je počeo!

Startna petorka Zvezde je: Jović, Tompson, Simonović, Miler i Cirbes.

- Zanimljivo je da je Vladimir Golubović, statistički najkorisniji igrač Strazbura, nekadašnji saigrač trenera Zvezde Dejana Radonjića. Zajedno su nastupali u Vojvodini, a deo tima bili su i Strahinja Milošević i Milenko Tepić.

- "Ne Terorizmu!", napisano je na reklami kraj sredine terena. Odavanje pošte stradailma u glavnom gradu Francuske traje desetak minuta. Čitava dvorana otpevala je tiho "Marseljezu".

- Pre početka utakmice, u dvorani Renus sport arena održan je minut ćutanja, u znak sećanja na žrtve terorističkih napada na Pariz.

Najava meča:

Pobeda nad Bajernom trgla je Zvezdu u situaciji zakomplikovanoj lošim nastupima, uzastopnim porazima, promenama u ekipi i povredama. Zahvaljujući tom trijumfu,crveno-beli okrenuli su novi list, pa večerašnji meč dočekuju sa skorom 2-3 i realnijim šansama za plasman u Top 16 od predviđanih.

Međutim, prve večerašnje vesti iz Francuske nisu dobre.

MONDO nezvanično saznaje da Branko Lazić neće moći da nastupi ni protiv Strazbura, zbog povrede koju je zadobio u prvom poluvremenu utakmice u Minhenu. On je u poslednjih nedelju dana mirovao i postepeno ulazio u intenzivniji trening, ali nije ekspresno oporavio mišić aduktor desne noge.

Njegovo odsustvo ostavilo je, dakle, Radonjića još jednom bez četvorice povređenih, s obzirom na to da su u Beogradu ostali Luka Mitrović, Nemanja Dangubić i Gal Mekel.

U takvom sastavu, crveno-beli boriće se večeras za još jedan evroligaški "brejk", protiv tima kojeg su u prvom kolu ubedljivo pobedili u Kombank areni i koji je potom pokazao snagu, savladavši Fenerbahče, pa Real u Strazburu.

Ostanite uz MONDO i pratite meč i vesti iz Strazbura u tekstualnom prenosu.

A GRUPA - 6. KOLO:

Real - Himki 82:85

u četvrtak (20.45):

Strazbur - Crvena zvezda
Bajern - Fenerbahče

TABELA: Fenerbahče 4-1, Himki 4-2, Bajern 2-3, Strazbur 2-3, Zvezda 2-3, Real 2-4.