Bez olakšica za Zvezdu!

Real Madrid pobedom nad Fenerbahčeom pokazao da neće lako odustati od plasmana u Top 16 i odbrane titule. Milutinov "dvocifren" u novom trijumfu Olimpijakosa.

Rezultati utakmica konkurentskih klubova u A grupi Evrolige nisu do sada išli na ruku košarkašima Crvene zvezde, a to se može reći i posle prvog meča 8. kola, Real - Fenerbahče.

Iako bez povređenog Rudija Fernandeza, iako na "minus 12" već u finišu prve četvrtine, Real je prvo smogao snage da se serijom od 16:0 vrati u život (32:28), a onda i da pri rezultatu 66:66 krene u odlučujući nalet.

"Kraljevi" su zahvaljujući seriji od 10:0 stigli do neophodne pobede, rezultatom 80:73.

Prvak Evrope popravio je skor na 3-5 i stavio do znanja da će se do poslednjeg daha boriti za plasman u Top 16, dok je Fenerbahče (6-2) taj cilj uveliko ostvario, pa mu u preostala dva kola ostaje samo da proba da osigura prvu poziciju.

Mečevi Zvezda - Himki i Strazbur - Bajern, koji se igraju u petak, mogli bi da pojednostave, ali i da dodatno zakomplikuju situaciju u "paklenoj" A grupi. Trenutno za tri Top 16 "vize" konkuriše pet timova!

Reprezentativci Srbije imali su "jaku" minutažu, ali nisu blistali. Bogdan Bogdanović je svih sedam poena ubacio sa linije slobodnih bacanja (7/7), dok je iz igre šutirao 0/4.

Nikola Kalinić završio je meč protiv Reala sa pet poena (kao i Makedonac Pero Antić) i njegova izgubljena lopta pri rezultatu 68:66 u značajnoj meri je odredila tok završnice.

REAL: Ljulj 17, Ajon 15, Rejes 13, Kerol 8, Tejlor 7, Rodrigez 7, Dončić 6...

FENERBAHČE: Veseli 20, Dikson 15, Datome 9, Slukas 8, Bogdanović 7, Kalinić 5, Antić 5...

Iako lišen svih briga, a uz to bez povređenih Spanulisa i Janga, Olimpijakos je protiv Armanija odigrao maksimalnim intenzitetom i pobedom 73:63 praktično rešio pitanje plasmana u Top 16 Efesu i Cedeviti.

Armani ima još teoretske šanse da prestigne Cedevitu, dok je Limož otpisan posle debakla u Vitoriji.

Nikola Milutinov je usled ranih problema sa faulovima Otela Hantera dobio šansu da pokaže šta zna i sa 12 poena uz pet skokova bio među istaknutijim igračima Olimpijakosa. Mogao je i više, da nije napravio pet faulova i završio utakmicu već u 33. minutu.

Makabi je na Sardiniji "iščupao" pobedu nad Sasarijem i zadržao izglede da nadmaši Darušafaku i dokopa se četvrtog mesta u D grupi. Sasari ostaje jedini tim u Evroligi 2015/16 sa svim porazima.

REZULTATI 8. KOLA

Grupa A

Real Madrid - Fenerbahče 80:73

u petak

Crvena zvezda - Himki 20.00
Strazbur - Bajern 20.30

TABELA: Fenerbahče 6-2, Himki 4-3, Bajern 3-4, Zvezda 3-4, Strazbur 3-4, Real 3-5.

Grupa B

Cedevita - Efes 75:81

Laboral - Limož 92:56

Olimpijakos - Armani 73:63

TABELA: Olimpijakos 7-1, Laboral 5-3, Efes 4-4, Cedevita 4-4, Armani 2-6, Limož 2-6.