Ode Himki, ostali Zvezda, Bajern, Real i Strazbur!

Rusi su "zatvorili" Francuze na njihovom terenu u finišu meča i izborili Top 16 fazu. Utakmice Zvezda – Bajern i Real – Strazburg su eliminacione.

Ode Himki, ostali Zvezda, Bajern, Real i Strazbur! Izvor: MN PRESS

Nazire se rasplet!

Fener je prvi, Himki je večeras obezbedio plasman u Top 16, a u najzanimljivijoj grupi prve faze Evrolige, u poslednjem kolu za prolazak dalje boriće se u međusobnim susretima Crvena zvezda i Bajern Minhen odnosno Real Madrid i Strazbur.

Starzbur – Himki dugo neizvsno, a onda ubedljivo – 69:78 (24:20, 19:25, 14:14, 12:19).

Četa Vensana Kolea imala je 66:63 sredinom poslednje četvrtine pred svojim navijačima, ali je onda tim Rimasa Kurtinaitisa zaigrao neverovatnu odbranu i serijom 0:15 ubio svaku neizvesnost u finišu susreta. Očas posla na semaforu bilo je 66:78.

Himki je tako došao da "nasušne" pete pobede kolo pre kraja, pa će dočekati Fenerbahče za sedam dana u revijalnom duelu.

Sve suprotno očekuje Crvenu zvezdu, koja je poražena u Istanbulu večeras i koja će morati da pobedi Bajern u 10. kolu da bi prošla dalje, baš kao i Real i Strazbur.

Jer, Strazbur ima pobedu kod kuće nad Realom, tako da ima šansu da prođe dalje uprkos činjenici da u poslednjih 40 minuta ulazi sa pobedom manje od Reala.

Međutim, Francuzima je neophodna i pobeda Bajerna nad Crvenom zvezdom, jer će u suprotnom imati isti odnos pobeda i poraza kao Nemci, ali lošiji međusobni skor i ostati eliminisani uprkos trijumfu u Madridu.

Izvor: MONDO

Ako bismo ovu priču posmatrali iz Bavarske, Bajern ide dalje s pobedom u Pioniru, ali i porazom, pod uslovom da Strazbur pobedi Real Madrid.

Ako pobede Strazbur i Zvezda, pravi se krug ekipa sa istim skorom, gde Real ima najbolju koš-razliku.

Zapetljano!

Ipak, ono što je jasno kao dan: Crvena zvezda pobedi Bajern - ide dalje. Crvena zvezda izgubi od Bajerna - ispada...