Fener morao dva puta da pobedi!

Turci su i dalje bez poraza, ali da bi tako ostalo morao je da "radi fen" Željka Obradovića pred četvrtu četvrtinu.

Fenerbahče je morao dva puta da pobedi Cedevitu večeras!

I zbog toga je "radio fen" Željka Obradovića pred start četvrte četvrtine, a pri rezultatu 62:61.

Na kraju, ipak lagodnih: Fenerbahče – Cedevita 86:73 (27:12, 13:21, 22:28, 24:12) u 5. kolu Grupe E, u kojoj su plavo-žuti sa Bosfora i dalje jedini neporaženi tim, dok je Cedevita pala 2-3.

Fenerbahče je dobio prvu četvrtinu 27:12 i kada se očekivala katastrofa hrvatskog prvaka, dogodilo se suprotno – Obradovićeve zvezde pomislile su da je sve završeno, a momci Veljka Mršića krenuli vredno i strpljivo ka novom podvigu na strani ove sezone, a nije da ih nisu imali.

I, kada su odškrinuli vrata drugog istanbulskog slavlja, nakog onog u meču sa Anadolu Efesom u prvoj fazi, zalupio ih je Điđi Datome, koji je ponovo bio prva napadačka opcija jednog od favorita za Fajnal-for.

Obradovićev sastav, posle gostovanja Ankari u turskom prvenstvu, igra gradski derbi sa Anadolu Efesom u Evroligi, pa dočekuje Darušafaku u Superligi. Potom, u "Fenerbahče arenu" stiže Unikaha, dok Cedevita u nedelju gostuje Mega Leksu, dočekuje Panatinaikos, gostuje Olimpiji pa ide na nogi Crvenoj zvezdi, u prvom evroligaškom duelu prošlogodišnjih finalista ABA lige.

Grupa E

Fenerbahče – Cedevita 86:73 (27:12, 13:21, 22:28, 24:12)

u petak

Unikaha - Efes 20.00
Zvezda - Lokomotiva Kubanj 20.00
PAO - Darušafaka 20.45

Tabela: Fenerbahče 5-0, Lokomotiva 3-1, Unikaha 2-2, Efes 2-2, Zvezda 2-2, Cedevita 2-3, PAO 1-3, Darušafaka 0-4.