Autori mondo.ba Autori Nemanja Babić

Filip Adamović ove sezone blista u košarkaškom šampionatu Rumunije.

Filip Adamović ove sezone malo je reći blista u košarkaškom šampionatu Rumunije.

U Rumuniji je već treću sezonu. Igrao je za Asesoft, Targu Mureš, a trenutno je član ekipe Kluža.

Adamović je najzaslužniji što je njegov tim došao do prvog trofeja pobjednika Kupa Rumunije.

Proglašen je za najkorisnijeg igrača završnog turnira u kojem je njegov tim u finalu savladao Oradeu 82:75, a Adamović je postigao 24 poena.

” Iako imamo najbolju ekipu, niko nam nije davao šansu, zbog loše forme u posljednjih mjesec dana. Inace, unazad 10 godina, domaćin nije osvojio kup. Na kraju sam dobio priznanje za MVP-a finala, jer sam dao najviše poena, ali po meni, u finalima ne treba tražiti heroje, jer pojedinac ne moze sam”, rekao je na početku razgovora za MONDO Bivši košarkaš Igokee, Borca, tuzlanske Slobode, Servicijuma i Mladosti iz Mrkonjić Grada, koji je prošle godine u finalu Kupa sa ekipom Targu Mureš poražen u finalu.

Nakon titule MVP- ija finala došlo je još jedno priznanje, koje ovaj put skromni Adamović ne može podijeliti sa saigračima. Naime na ALL Star meču pobijedio je u brzom šutiranju trojki i osvojio hiljadu evra. Otkrio nam je recept za pobjedu.

“ Najvažniji je fokus, da svaku loptu šutiras na isti način ,da ne brojiš koliko si dao, i da se ne nerviraš kad promašiš, jer mozes pogoditi 20 šuteva, ali ako promašiš 5 "money ball" ne možeš osvojiti”, kaže Adamović.

...

Dodaje kako je liga u Rumuniji odlično organizovana. Dvorane su puno i igra puno stranih košarkaša.

“ Ovde je to organizovano na odličnom nivou. Dvorane su pune na skoro svakoj utakmici. U Klužu bude i 6.000 ljudi na utakmicama. Ovdje je navijanje tradicija”, kaže Adamović, koji je u Klužu bio saigrač sa nekadašnjim kapitenom iz Igokee Brankom Jorovićem .

“ Jore je bio s nama 3 - 4 mjeseca, ali na žalost, pokidao je ligamente i morao je završiti karijeru”.

Kup je osvojen, sada u finišu sezone Kluž ne želi stati. Žele i titulu šampiona Rumunije.

“Titula se nameće kao cilj, od početka prvenstva, kup je bio samo dodatni plus”, završio je priču za MONDO Filip Adamović, koji je bio najboji sportista Republike Srpske 2014. godine.