Efes "razbio" Fener, opet finale Real - Barsa?

Tim Željka Obradovića nije uspeo da dobije i drugi meč finala plej-ofa na gostujućem parketu.

Efes Fenerbahče 1:1 u finalu turskog šampionata Izvor: MN PRESS

Efes - Fenerbahče čak 91:70 u drugoj utakmici serije za titulu prvaka Turske!

Posle preokreta Fenerbahčea i pobede od 85:87 u petak, Efes je reagovao izvanrednom igrom u drugom poluvremenu, koje je dobio sa 20 poena razlike - 23:29, 24:17, 26:13, 18:11!

Efes je tako izjednačio na 1:1, a kako se u Turskoj finale igra do četiri pobede, sledi još najmanje tri, a najviše pet utakmica.

Tomas Ertel i Džejson Grejndžer predvodili su domaćina sa po 17 poena, dok je Džedi Osman ubacio 16, od toga četiri trojke. Ekpe Judo (14p, 12sk) bio je najbolji u poraženom timu, a 14 poena postigao je i Pero Antić.

Reprezentativci Srbije nisu blistali. Igrali su po 23 minuta, tokom kojih je Bogdan Bogdanović postigao šest (uz četiri asistencije), a Nikola Kalinić pet poena.

U plej-ofu Endesa lige na pomolu je peto uzastopno finale Barselona - Real.

"Kraljevski klub" u subotu je poveo protiv Valensije 2:0, dok su Katalonci protiv Laboral Kuće istu stvar uradili u nedelju, dobivši i drugi meč na svom parketu - 73:68 (25:17, 15:18, 12:21, 21:12).

Treći i eventualni četvrti mečevi igraće se u Valensiji, odnosno Vitoriji.

Iz evropskih nacionalnih prvenstava još vest da je Helios drugi put u istoriji postao prvak Slovenije, savladavši Laško 3:1 u finalu. Četvrti meč u Domžalama odigran je u nedelju i završen je rezultatom 64:56.

Finale Bundes lige počelo je očekivano - ubedljivom pobedom Bamberga nad Ulmom (101:82).