EK: Hemofarm sa "plus 21" do poraza

Vrščani prokockali vođstvo od 21 poena razlike u posljednjoj četvrtini i izgubili od Trijumfa 78:79 u 6. kolu Grupe B.

EK: Hemofarm sa "plus 21" do poraza Izvor: MONDO

Nadali su se Vrščani uoči posljednjeg kola u Grupi B Evrokupa da ipak mogu u sljedeću rundu. Za to im je bila neophodna pobjeda nad Trijumfom, ali i da Valensija bude bolja od Le Mana u Francuskoj.

Ni jedno ni drugo se nije dogodilo.

Hemofarm je početkom posljednje četvrtine vodio čak 65:44, ali je uspio da prokocka tu prednost i izgubi 78:79 (25:12, 17:22, 19:8, 17:37). Istovremeno, igrači iz Valensije (Kosta Perović nije igrao) propisno su obrukali na gostovanju Le Manu - izgubili su ubjedljivo 44:80.

Tim Stevana Karadžića je ostao na samo jednoj pobjedi u Grupi B.

Hemofarm je u Milenijumu od 8:12 stigao do 25:12 na kraju prvog perioda igre. Od tada, konstantno je bio u vođstvu.

Kada je u 31. minutu stigao do "plus 21" činilo se da je pobjednik odlučen. Međutim, tada su im kola krenula nizbrdo.

Na 11 sekundi prije kraja, pri rezultatu 78:77, Stefan Marković je šutirao trojku i promašio. Gosti iz Rusije su brzo izveli kontranapad i zakucavanjem Valerija Likodija došli do pobjede (i u prvom meču pobijedili minimalnim rezultatom).

Neriješiva enigma za domaću odbranu bio je Brajon Raš, koji je ubacio 27 poena (5/8 za tri), a odličan je bio i Pol Miler, koji je pored 18 poena (4/12 za tri) imao i 14 skokova.

U poraženoj ekipi najefikasniji su bili Miloš Borisov sa 15 poena, Bobi Marjanović sa 12, Milan Mačvan sa 11, Goran Jagodnik sa 10... Vrščani su pogodilo šest trojki iz 22 pokušaja, a gosti 12 iz 30.

Tabela Grupe B: Valensija 5-1, Le Man 3-3, Trijumf 3-3, Hemofarm 1-5.