NLB: Budućnost bježi Zvezdi

Pobjedom nad Radničkim u "Morači" (79:67), Podgoričani su se, bar privremeno, probili na treće mjesto na tabeli i dodatno pobjegli Crvenoj zvezdi.

NLB: Budućnost bježi Zvezdi Izvor: MONDO

Košarkaši Radničkog nisu smogli snage da svom treneru podare pobjedu protiv bivšeg kluba. Budućnost, tim koji je dugo i uspješno trenirao Miroslav Muta Nikolić, zabilježio je još jednu pobjedu u bijegu od Crvene zvezde i jurnjavi za fajnal forom.

U utakmici 17. kola NLB lige Budućnost je u srijedu u Podgorici pobijedila kragujevački Radnički - 79:67 (25:16, 23:21, 22:23, 9:7).

Podgoričani su drugi put ove sezone, prilično lako izašli na kraj sa debitantom u NLB ligi, timom iz Kragujevca. Jesenas u "Jezeru", Budućnost je bila još ubijedljivija (55:82).

Sličan ishod mogao je da se nasluti poslije serije Budućnosti 14:0, kojom su "đetići" poveli sa 23:11 u prvoj četvrtini. Do 13. minuta, poslije trojke Nikole Otaševića, bilo je 32:18 za domaće, ali je Radnički nekako izborio priključak do poluvremena.

Ipak, povratkom na teren, nastavila je da raste prednost crnogorskog šampiona, a zakucavanjem Čedomira Vitkovca u 27. minutu, ona je iznosila 18 poena (62:44). Kragujevački "lavovi" odbili su tada da se predaju, već su serijom 11:0, izborili koliko-toliko neizvjesnu završnicu.

A, ona je odigrana u potpuno rastrzanoj igri na obe strane, rezultat posljednje četvrtine bio je 9:7 za Budućnost, tako da o preokretu nije bilo govora.

BUDUĆNOST: Gordić 5, Popović 8, Simonović 20, Otašević 6, Dragićević 5, Vitkovac 14, Šehović 12, Barović, Ljubičić, Maraš 9.

RADNIČKI: Aleksić 3, Milosavljević 18, Vuksanović 17, Mijatović 2, Urazmanov, Pantić 7, Čakarević 14, Šepa, Veljović, Kotiševski 2, Kljajević 4, Brkić.

Zadar - Široki 88:65

TABELA: Cibona 13-3, Partizan 12-5, Budućnost 11-6, Zagreb 11-6, Zadar 10-6, Hemofarm 10-6, Olimpija 10-6, Radnički 7-10, Crvena zvezda 7-9, Cedevita 7-9, FMP 5-12, Široki 5-12, Helios 4-12, Bosna 3-13.