NLB: Zvezda pregazila Jezero

Crveno-bijeli lako pobijedili Radnički u Kragujevcu - 68:55. Marko Kešelj najefikasniji sa 15 poena.

NLB: Zvezda pregazila Jezero Izvor: MONDO

Poslije dva uzastopna minimalna poraza u NLB ligi, od Zagreba i Olimpije, Crvena zvezda je pobijedila. Ceh je platio Radnički u Kragujevcu - 55:68 (12:20, 12:16, 13:15, 18:17).

Najbolji je bio Marko Kešelj sa 15 poena i pet skokova, Elmedin Kikanović je dodao 12 (uz tri skoka), a po 11 su ubacili Majkl Tejlor, Oliver Stević i Boris Bakić, koji je imao i četiri uhaćene lopte.

Kod domaćina najefikasniji je bio Mladen Pantić sa 14 poena i pet skokova, dok je Vladimir Vuksanović dao 11.

Crveno-bijeli su na kraju prve četvrtine stekli najveću prednost do tada 20:12. Domaćin se prenuo početkom druge deonice i smanjio na 18:20. I to je bilo sve od ekipe Miroslava Nikolića.

Do odlaska na odmor gosti su postavili stvari na svoje mjesto i u svlačionicu otišli sa 12 poena prednosti - 36:24.

Najjače je "povukao" Oliver Stević, koji je devet od svojih 11 poena postigao u uvodnih deset minuta. Međutim, do poluvremena na istoj "koti" bili su i Marko Kešelj i Majkl Tejlor, odnosno na drugoj strani Vuksanović.

U nastavku su gosti uvećavali vođstvo, do 62:43 tokom posljednje četvrtine, a Radnički je do kraja samo ublažio svoj 11. poraz u sezoni.

Ekipa Aleksandra Trifunovića je u dvorani Jezero igrala prvi put bez Tadije Dragićevića, čiju je kapitensku traku preuzeo Vuk Radivojević.

Zvezda sada ima skor od osam pobjeda i deset poraza.