NBA: Dobro veče za Krleta i Peđu

Oklahoma i Nju Orleans izgubili u uzbudljivim završnicama. Kapiten Srbije Nenad Krstić postigao devet, a Predrag Stojaković 16 poena.

NBA: Dobro veče za Krleta i Peđu Izvor: MONDO

Košarkaši Klivlenda pobijedili su Oklahomu sa 100:99, zahvaljujući Danijelu Gibsonu, koji je pogodio za tri poena u samom finišu meča.

To je Oklahomi drugi uzastopni poraz u posljednjim sekundama.

Najefikasniji u Klivlendu bio je Lebron Džejms sa 37 poena, 12 asistencija i devet skokova. Šakil O'Nil doprinio je sa ličnim rekordom sezone od 22 poena. Kavsima je ovo četvrta uzastopna pobjeda.

Kevin Durant postigao je 34 poena za Oklahomu, dok je Nenad Krstić meč završio sa devet poena i šest skokova za 16 minuta.
Denver je na svom terenu poslije produžetka pobijedio Nju Orleans sa 116:110. Najefikasniji u ekipi bio je Karmelo Entoni sa 30 poena, od čega četiri u produžetku. Ovo je Nagetsima ove sezone rekordna šesta uzastopna pobjeda.

Nju Orleans je predvodio Kris Pol sa 26 poena i 10 asistencija.

Darijus Songaila počeo je utakmicu umjesto povrijeđenog Dejvida Vesta i postigao je 20 poena. Predrag Stojaković završio je utakmicu sa 16 poena i četiri skoka.

Saša Pavlović je u još jednom porazu Minesote, ovaj put na gostovanju u Milvokiju, postigao jedan poen za deset minuta.