EVROKUP: Zvezda trijumfalno startovala u Last 16!

Kako je završila prvu, tako je Crvena zvezda startovala i u Last 16 fazi takmičenja u Evrokupu - odlično!

EVROKUP: Zvezda trijumfalno startovala u Last 16! Izvor: MONDO

Odličnom igrom u trećoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 16:8, košarkaši Aleksandra Trifunovića omogućili su sebi blagu prednost na startu posljednje dionice.

Ipak, nije sve bilo tako glatko u četvrtoj četvrtini, jer je Petr Benda sa četiri uzastopna poena doveo svoj tim u prvo vođstvo još od 21. minuta (58:57). Iznenadni povratak domaćina u meč, nije obeshrabrio crveno-bijele, koji su igrali drugi zvanični meč od kada je ugovor sa klubom raskinuo kapiten Tadija Dragićević.

Raspoloženi Majk Tejlor na četiri Bendina poena odgovorio je trojkom za 60:58, što je u 37. minutu natjeralo trenera Nimburka Mulija Kacurina na vanredni tajm-aut.

Kacurin predahom nije preokrenuo tok utakmice, jer je tada Trifunović na parket poslao petorku sa dva centra, smirio igru i insistirao na spuštanju lopte pod koš. Već u narednoj akciji, Stević i Štimac su saradnjom povećali vođstvo srpskog predstavnika na 62:58.

Od tog trenutka, Zvezdi je za pobjedu bila potrebna samo hladnokrvnost sa linije slobodnih bacanja, ali upravo ti nije funkcionisalo u prethodnih 39 minuta. Do raspleta meča, Beograđani su bili ispod 50 odsto uspješnosti sa linije penala, samo je Nemanja Bjelica imao prosjek 2/7, ali kada je bilo najpotrebnije, Tejlor je pogodio oba (24 sekunde prije kraja), a Kešelj jedno od dva (13 sekundi prije kraja), za konačnih 65:60.

Između Tejlorovog i Kešeljevog izvođenja penala, pri rezultatu 63:60, Česi su imali otvoren šut za tri poena, ali je lopta "izašla iz koša" i pala u Kešeljeve ruke.

Prvo poluvrijeme obilježila je brza, ali uglavnom rastrzana igra u oba tima, gdje je prva opcija bila kontra i polukontra, a tek onda miran napad i blok, pas više... U 20. minutu, poslije dvije, tri kontre, Nimburk je poveo sa 30:20, ali se Zvezda nekako izvukla prije odlaska na odmor, nakon što je Stević pogodio iz reketa, a onda trojkom kontru završio Radivojević (40:35).

Do vrijedne pobjede u teškoj grupi, koju popunjavaju još Gran Kanarija i Turk Telekom, crveno-bijeli su došli sa manjim brojem skokova (34:42) i većim brojem izgubljenih lopti (19:14).

Tim Aleksandra Trifunovića će u drugom kolu, 2. februrara (18.00), dočekati Gran Kanariju.

NIMBURK: Benda 14, 9 sk, 3 as, 5 izg, Sokolovski 6, Pumprla, Valc, Kremen 3, Nečas 4, 5 sk, Li 6, Slezak 7, Luis 11, Riči 2, Lenzli 7.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 11, 4 sk, Kikanović 3, Radosavljević, Rondović, Tejlor 19 (3/4 za tri, 6/6 za jedan), 2 as, 8 izg, Nedović, Stević 9, 5 sk, 3 ukr, 2 bl, Radivojević 3, Videnov 4, 4 sk, Štimac 10, 7 sk, Bakić, Bjelica 6 (2/7 za jedan), 6 sk, 3 as, 2 izg.