EVROČELENDŽ: Đurini "panteri" izgrizli Nijemce

Košarkaši FMP-a pobijedili su u Železniku njemački Artland sa 86:80 (33:13, 19:21, 23:29, 11:17) u utakmici prvog kola Grupe J Top 16 faze.

EVROČELENDŽ: Đurini "panteri" izgrizli Nijemce Izvor: MONDO

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Nemanja Protić sa 19 poena, a Miroslav Raduljica i Mladen Jeremić postigli su po 15 poena.

U gostujućem timu najzapaženiji je bio Aleksander Segelke sa 18 poena, dok je Daren Fen ubacio dva manje.

"Panteri" su u utakmicu ušli bez povrijeđenih Filipa Čovića i Andreja Milutinovića, a u timu je bio novi igrač Saša Stefanović. Domaćin je odlično počeo, poveo sa 7:0, a zahvaljujući dobroj igri pod košem polako je podizao razliku na 16:3, a kasnije i na 25:6.

Njemačka ekipa je u završnici prve dionice bila malo preciznija, ali je FMP trojkama sačuvao visoku prednost - 33:13.

Do najveće prednosti na utakmici FMP je došao trojkom Miloša Dimića u 24. minutu (42:20). U tim trenucima goste je koliko-toliko u igri držao Segelke.

Artland je u trećoj četvrtini bio bolji rival, gosti su počeli bolje da šutiraju, a iskoristili su i činjenicu da je Raduljica zaradio četvrtu ličnu grešku.

U dva navrata njemačka ekipa je zahvaljujući Segelkeu i Fenu smanjio na devet poena razlike (63:54 i 72:63).

Poenima Tobija Bejlija gosti su u posljednjoj četvrtini prišli i na 75:67, ali je FMP zahvaljujući Protiću i Samardžiskom poveo sa 85:71 i sačuvao vođstvo do kraja.

Košarkaši FMP-a u drugom kolu Evročelendž kupa, 2. februara gostuju ekipi Zagreba.