NBA: Brajant srušio Seltikse, Kavsi "bombardovali"

Kobi Brajant pogodio je 7,3 sekunde prije kraja, a Rej Alen promašio uz zvuk sirene i Los Anđeles Lejkersi napustili su Boston sa pobjedom - 90:89.

NBA: Brajant srušio Seltikse, Kavsi "bombardovali" Izvor: MONDO

Domaćin je u najvećem derbiju NBA lige doživio šesti poraz u posljednjih osam utakmica, iako je u četvrtoj četvrtini imao 11 poena prednosti.

Lejkersi su trijumfovali četvrti put zaredom, a peti put na sedam utakmica odigranih u sklopu turneje po Istočnoj konferenciji. Oni će u ponedjeljak, na povratku kući, gostovati još u Memfisu.

Boston je u posljednji minut ušao sa tri poena viška (89:86), Ron Artest je smanjio na 89:88, a onda iznudio prekršaj u napadu Pola Pirsa, što je trener Seltiksa Dok Rivers poslije meča nazvao "nevjerovatnom odlukom".

Sa 19 poena, šest asistencija i šutom iz igre 8-20, Brajant nije bio najbolji pojedinac u svom timu, ali je po običaju bio tu da poentira kada je bilo najpotrebnije.

Prvu četvrtinu za pamćenje odigrali su Lebron Džejms i Klivlend Kavalirsi protiv Los Anđeles Klipersa - za samo 12 minuta poveli su rezultatom 46:20, uz 23 poena Džejmsa i ubačenih 11 trojki iz 13 pokušaja.

Kevin Durent postigao je 45 poena u pobjedi Oklahoma Sitija nad Golden Stejt Voriorsima - 112:104. To je mladom beku bila 21. utakmica zaredom sa 25 ili više poena!

Nenad Krstić u pobjedničkom timu je imao dva poena, dva skoka i asistenciju za 19 minuta, a Vladimir Radmanović kod gostiju samo jednu izgubljenu loptu za tri minuta provedena na parketu.

TABELE

Istok: Klivlend 38-11, Orlando 32-16, Atlanta 30-16, Boston 29-16, Toronto 26-22, Šarlot 24-22, Čikago 23-22, Majami 24-23...

Zapad: LA Lejkers 37-11, Denver 32-15, Dalas 30-17, Juta 28-18, San Antonio 27-19, Portland 28-21, Finiks 28-21, Nju Orleans 26-21...