Gazda u Atini je - Marusi

Poslije Panatinaikosa, naredni protivnik Partizana uzeo skalp i Olimpijakosu i napravio sjajnu uvertiru pred gostovanje crno-bijelih.

Gazda u Atini je - Marusi Izvor: MONDO

Panatinaikos i Olimpijakos su uložili desetine miliona evra u stvaranje moćnih sastava, ali trenutno je u grčkoj prestonici glavni - skromni Marusi.

Naredni protivnik Partizana je prošle nedjelje u utakmici Grupe E Evrolige savladao PAO 80:78, a onda je u prvenstvu na pleća položio i drugog atinskog velikana, Olimpijakos - 82:74.

Crveno-bijeli su poveli 8:0, i to je bilo sve od njih. Trzaj su imali u 25. minutu kada je Miloš Teodosić pogodio trojku i smanjio na 44:46, međutim, domaćin je nastavio u jakom ritmu i tokom posljednje četvrtine imao i 13 poena viška (74:61).

Kostas Kajmakoglu je pobjedi doprinijeo sa 19 poena (Stevan Nađfeji dao tri). U timu Panajotisa Janakisa najefikasniji je bio Džoš Čildres sa 15 (Teodosić dao 12).

U svakom slučaju, beogradski crno-bijeli će imati težak posao u četvrtak u Atini.