Novi poraz Borca, "biti ili ne biti" sa Slavijom

Košarkaši banjalučkog Borca poraženi su peti put uzastopno u okviru 21. kola Prve lige Republike Srpske. Bratunac je bio bolji u dvorani u Milićima rezultatom 70:61 (16:19, 25:9, 12:2, 17:21).

Peti uzastopni poraz OKK Borac Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Crveno-plavi su u veoma teškoj poziciji kad je u pitanju opstanak u Prvoj ligi RS.

POVEZANE VIJESTI

Nalaze se na 11. mjestu na tabeli od ukupno 14 timova sa skorom od osam pobjeda i 13 poraza na pet utakmica do kraja sezone.

Možda i ključni dvoboj u borbi za opstanak Banjalučani će igrati u subotu u dvorani "Borik" protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva.

U slučaju pobjede izabranici Bojana Božića bi zadržali dobre šanse da i naredne sezone nastupe u prvoligaškom društvu jer imaju bolji međusobni omjer sa "sokolovima".

Banjalučani su u Milićima dobro odigrali prvu i posljednju četvrtinu, ali prazne minute u drugom i trećem periodu koštale su goste 13. ovosezonskog poraza.

Najefikasniji kod crveno-plavih bili su Sergej Pucar i Mirza Todorovac sa po 10 poena, dok je Milan Vukotić postigao pogodak manje. U domaćem taboru prvo ime utakmice bio je Željko Klještan sa 19 koševa.