Košarkaši Radnika najbolji u Republici Srpskoj.Obezbijedili povratak u Premijer ligu BiH.

KK radnik šampion Republike Srpske 2017. Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Radnik BN Basket je šampion Republike Srpske za sezonu 2016/2017.

Radnik je do četvrte titule šampiona Srpske došao pošto je u uzbudljivoj finalnoj seriji sa 3:2 u pobjedama bio bolji od Sutjeske iz Foče.

U odlučujućem petom meču Radnik je na domaćem terenu slavio 66:53. Domaća ekipa je na poluvremenu imala pet poena prednosti. Ključna je bila treća četvrtina, koju Radnik dobija 15:7 te pred posljednu četvrtinu ima 15 poena prednosti, koje su uspjeli sačuvati do kraja.

U pobjedničkom sastavu četiri igrača imala su dvocifren učinak. Ćeranić je postigao 13, Kokoruš 12, Gavrić 11, a Kecman 10 poena. Na drugoj strani Bodiroga sa 12 i Radović sa 11 poena najefikasniji.,

"Svaka čast ekipi Sutjeske.Čestitam im na sjajnoj sezoni. Peta utakmica donosi nervozu i stres. Mi smo se bolje snašli, igrali smo čvršće našu prepoznatljivu  igra u odbrani i zasluženo smo osvojili titulu", rekao je trener Radnika Branislav Vićentić.

Radnik BN Basket - KK SUTJESKA 66:53 (12:13 22:15,15:7,17:18)

RADNIK:Drljača, Kupusović 3, Ćeranić 13, EriĆ 2, Gavrić 11, Kokoruš 12, Radović 6, Despotović Kajmaković, Ilić 9, Kecman 10,Sandić

SUTJESKA: Šolaja 5, Bodiroga 12, I.Radović 11, V.Radović, Arsenović 5 Vuković Kaluđerović 8, Živanić 3,  Todorović 5, Crnogorac 4