Preokret Bešiktaša i poraz crno-belih

Košarkaši Partizana dobro su se nosili sa vicešampionom Turske, ali ih je loša igra u trećoj četvrtini koštala pobede.

Prijateljski meč: Partizan - Bešiktaš 78:85 Izvor: MN PRESS

Košarkaši Partizana u četvrtak su treći dan zaredom igrali prijateljski meč i doživeli treći uzastopni poraz, iako su ostavili bolji utisak nego u utakmicama "Mega Bemaks kupa" protiv Lokomotive Kubanj i Antverpena.

Partizan - Bešiktaš 78:85 (20:21, 25:16, 10:29, 23:19)!

Crno-beli su ovog puta igrali bez Veličkovića i Marinkovića, a u napadačkom smislu su se najviše istakli Đoko Šalić, koji čeka da potpiše ugovor i Mihajlo Andrić.

Na poluvremenu su vodili 45:37 i bili na dobrom putu da drugu godinu zaredom savladaju Bešiktaš u pripremnom periodu, ali nekadašnja NBA "četvorka" Erl Klark predvodila je istanbulske crno-bele u furioznoj trećoj četvrtini, posle koje je Partizan pao na "minus 11" i ostao tek sa minimalnim izgledima za pobedu.

Gosti su dali 12 trojki iz 27 šuteva i iskoristili svih 15 slobodnih bacanja, dok su Andrić i drugovi šutirali trojke 8/20 i bili veoma efikasni u šutu za dva poena (23/40), ali su retko išli na liniju "penala" (8/11).

Sledeće nedelje na rasporedu je Superkup ABA lige, gde će Partizan biti jači za šefa stručnog štaba Miroslava Nikolića, koji će se vratiti sa Evropskog prvenstva.

PARTIZAN: Tadić, Jovanović 6, Vilijams-Gos 8 (3sk, 6as, 5izg), Tanasković 4, Tomić 4 (4izg), Pecarski 6, Stevanović 6, Andrić 13 (trojke 3/5), Čakarević 8 (5sk, 4as), Vilson (3as), Gavrilović 6 (4sk, 3as), Šalić 17 (4sk).

BEŠIKTAŠ: Strouberi (3as), Boutrajt 19 (trojke 3/5, 10as, 3ukr), Utku 2, Guler, Klark 39 (za dva 10/13, trojke 5/9, 6sk), Taškiran, Gejik, Dibler 3, Vims 6 (6sk, 3izg), Mutaf 5, Lima 11 (7sk).