CSKA dodao gas i pregazio Valensiju

Moskovski klub ubedljivo pobedio Valensiju u šestom kolu Evrolige.

CSKA dodao gas i pregazio Valensiju Izvor: MN PRESS

"Armejci" su upisali peti trijumf, a Valensija treći poraz u šestom kolu Evrolige.

Početak utakmice u Moskvi nije nagoveštavao ubedljivu pobedu CSKA 94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13).

Španci su krenuli silovito i već posle nekoliko minuta imali "plus 11", ali Valensija ni prvu četvrtinu nije uspela da dobije, jer se CSKA serijom poena vratio rezultatski u meč i posle deset minuta imao minimalnu prednost.

Domaćin nijedenu deonicu nije izgubio, a ključna je bila treća, u kojoj je rivalu ubacio čak 30 poena i primio samo 16.

Neverovatnu partiju pružio je Nanado de Kolo. Francuz je bio prvi strelac meča sa 23 poena. Imao je samo dva promašaja i to za dva poena (5/7), za tri i sa linije slobodnih bacanja bio je bez greške (3/3 i 4/4). U ekipi CSKA dvocifren je bio još samo Kori Higins sa 16 poena.

Tibor Plajs je sa 12 koševa bio prvi strelac Valensije, a u stopu su ga pratili Fernando San Emeterio i Bojan Dubljević sa po 11 poena.

Unikaha Malaga - Crvena zvezda 20.45

TABELA: CSKA Moskva 5-1, Real Madrid 4-1, Olimpijakos 4-1, Himki 4-1, Valensija 3-3, Malabi 3-2, Fenerbahče 3-2, Bamberg 3-2, Barselona 2-3, Crvena zvezda 2-3, Žalgiris 2-3, Panatinaikos 2-3, Unikaha 2-3, Milano 1-4, Baskonija 1-4, Efes 0-5.

*napomena: naredne nedelje predviđen je ponovo "dupli program", a Crvena zvezda će dočekati CSKA u sredu, pa gostovati Olimpijakosu u petak.