EP(U20): Crnogorci jaki za Srbe

Poslije pobjede protiv Turske u prvom kolu EP(U20) u Hrvatskoj, Srbija poražena od Crne Gore rezultatom 59:68.

EP(U20): Crnogorci jaki za Srbe Izvor: MONDO

Košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina poražena je u drugom kolu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj. Izabranici Boška Đokića su nakon pobjede protiv Turske doživeli neuspjeh u duelu sa Crnom Gorom - 59:68 (18:18, 7:16, 18:20, 16:14).

Odlučujuća je bila druga četvrtina, koju je protivnik dobio sa devet poena prednosti, što će se do kraja meča ispostaviti kao nedostižna prednost.

Srbija je u drugih deset minuta samo tri puta poentirala preko Muslija i Nedovića u petom minutu, da bi pred odlazak na odmor Arnautović pogodio van linije 6,25.

"Igrači ništa nisu krivi, ja sam. Nisam uradio neke stvari koje sam morao. Crnogorci su imali 45 skokova, mi 32. Mnogo su se više borili. Mi smo šutnuli više trojki nego dvojki. Sve je tu jasno. Ali, igrači ništa nemaju s tim, poraz ide na moju dušu", rekao je poslije meča selektor Đokić.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv Litvanije u subotu od 21.15.

"O njima nema potrebe mnogo pričati, uvijek su u vrhu. Imaju prepoznatljiv stil igre, sa mnogo dobrih šutera i širokim napadom. Ali, to moramo da pobijedimo", dodao je Đokić.

SRBIJA: Milutinović (5 sk), Obrenović, Riznić, Subotić 2, Nedović 9, Mitrović 12 (4 sk), Arnautović 9, Majstorović, Đekić, Anđušić 3, Jaramaz 11 (6 sk, 4 as), Musli 13 (7 sk).

CRNA GORA: Stojanović 11, Samojlović, Radović 5, Loncović 5, Mihailović 8, N. Ljujić, Đukanović 8, Šutulović, Lopičić 6, M. Ljujić, Dubljević 22, Damjanović.

(MONDO - foto: Kss.rs)