EP (U-18): Srbi na startu bolji od Hrvata!

Juniorska reprezentacija Srbije pobijedila je Hrvatsku (65:57) u utakmici prvog kola D grupe Evropskog prvenstva u Viljnusu.

EP (U-18): Srbi na startu bolji od Hrvata! Izvor: MONDO

Selekcija pod vođstvom Vlade Jovanovića, koja u Litvaniji brani titulu osvojenu prošle godine u Mecu, uspješno je počela takmičenje.

"Orlići" su savladali odgovarajuću ekipu Hrvatske rezultatom 65:57, po četvrtinama 22:16, 12:16, 15:13, 16:12.

Igrali su svi osim Marka Lukovića, a najefikasniji bili Bogdan Bogdanović sa 12, Božo Đumić i Đorđe Drenovac sa po deset poena. Đumić je protivnicima udario čak četiri "rampe", dok je Marko Gujaničić zabilježio po devet poena i skokova.

Boris Barać je sa 15 poena bio najbolji u taboru mladih Hrvata.

Pobjeda Srbije sigurno bi bila ubjedljivija da Jovanovićevi puleni nisu promašili čak 14 od 22 slobodna bacanja!

Hrvatska je vodila samo u prva dva minuta i nakratko u finišu prvog poluvremena.

Srpski dječaci se u petak od 15.45 časova sastaju sa Grčkom, a u subotu od 13.30 sa Njemačkom.

(MONDO, foto: FIBA Europe)