Odbrana i sjajni Gudurić slomili Žalgiris

Fenerbahče već u prvoj utakmici u Kaunasu napravio "ribrejk" i u četvrtak će moći da se plasira na Fajnal for Evrolige.

Ekipa Fenerbahčea zaustavila je Žalgiris na samo 57 ubačenih poena i povela 2:1 u četvrtfinalnoj plej-of seriji Evrolige!

Šampion Litvanije bio je bolji u prvom poluvremenu (maksimalna prednost iznosila je devet poena), ali su izabranici Željka Obradovića potom maksimalno "zategli" odbranu i vratili prošle nedelje izgubljenu prednost domaćeg terena.

Žalgiris - Fenerbahče 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17)!

Četvrta utakmica zakazana je za četvrtak u 19.00, kada će Žalgiris pokušati da ponovo uzvrati i izbori "majstoricu", a Fenerbahče da obezbedi učešće na završnom turniru u Vitoriji.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Gudurić sa 17 poena (šut 1/3 za dva poena, trojke 3/7, slobodna bacanja 6/7).

Njegove dve uzastopne trojke donele su Fenerbahčeu preokret početkom treće četvrtine (37:39), a treća vođstvo od 48:52 u 34. minutu, kada su koševi na obe strane bili prava retkost.

Obradovićevi puleni kontrolisali su meč i sve vreme bili korak-dva ispred, ali nisu mogli da odahnu sve dok Melih Mahmutoglu 41 sekund pre kraja nije povećao na 56:62, svojim drugim pogotkom iza linije od 6,75 metara.

Žalgirisova odbrana primorala je goste da mnogo više šutiraju za tri (10/34) nego za dva poena (11/25). Jedan od ključeva pobede Fenerbahčea bili su ofanzivni skokovi, čak 14.

ŽALGIRIS: Volters 15 (3as), Dejvis 9 (4sk), Vokap 7, Vajt 6 (5sk), Ulanovas 6, Milaknis 5, Grigonis 4 (3sk, 3as), Vesterman 3 (3izg), Tompson 2 (7sk), Kavaliauskas.

FENERBAHČE: Gudurić 17, Veseli 10 (4sk, 2as, 3ukr, 3izg), Slukas 9 (4sk, 3as), Datome 8 (7sk, 2as, 4ukr), Mahmutoglu 6, Meli 5 (4sk, 2ukr), Dikson 5, Kalinić 2, Duverioglu 2 (5sk), Guler 2, Grin.

Žalgiris - Fenerbahče 57:66, Evroliga 2019 treći meč Top 8
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball