Argentina peta, poraz Španaca za kraj

Reprezentacija Argentine pobijedila je Španiju rezultatom 86:81 i zauzela peto mjesto na šampionatu svijeta u Turskoj.

Argentina peta, poraz Španaca za kraj Izvor: MONDO

Prvi meč posljednjeg dana takmičenja donio je neočekivano angažovanu igru na obe strane.

"Gaučosi" su utakmici pristupili kao da je u pitanju finale, pa je Luis Skola odigrao svih 40 minuta, Pablo Priđoni minut manje, a Karlos Delfino 33. Njih trojica su tokom čitavog turnira nosili ekipu na svojim ramenima, tako je bilo i u nedelju. Zajedno su postigli 66 od 86 poena.

Selektor Španije Serđo Skariolo smanjio je minutažu samo Rubiju i Navaru.

Španci su imali problem sa šutom spolja, pa je Rudi Fernandez ubacio prvu trojku za njih tek u 17. minutu. Argentina je tada vodila sa 38:26, a u 20. minutu već je bilo "plus 20" - 49:29!

Tek pri rezultatu 59:34, dosadašnji prvaci svijeta su se trgnuli, zaigrali presing i natjerali protivničke igrače na greške. Nevjerovatnom serijom od 18:0, smanjili su na samo 61:60 (29. minut).

"Crvena furija" je dva minuta prije kraja uspjela i da izjednači (80:80) slobodnim bacanjima Marka Gasola, ali je uzvratio Skola. Poslije nekoliko neuspješnih napada na obe strane, utakmicu je 15 sekundi prije kraja riješio Priđoni - trojkom.

ŠPANIJA: San Emeterio 8, Fernandez 31 (6/6 za dva, 5/7 za trojku, 8sk, 4ukr), Rubio 3, Navaro 2, Lopez, Rejes 6, Klaver, Vaskez 5 (8sk), Ljulj 7, Gasol 16 (10sk), Mumbru, Garbahosa 3.

ARGENTINA: Skola 22 (11sk), Priđoni 17 (5sk, 7as), Gonzales, Oberto 10 (8sk, 3as), H. Gutijerez, Sekera, Delfino 27 (6/11 za trojku), Kinteros, L. Gutijerez 6, Mata 1, Hasen 3, Kamerihs.