PRIJATELJSKE: Pobjeda Partizana, poraz Zvezde

Partizan mt:s u Beogradu bolji od Igokee, Zvezda doživjela novi neuspjeh u Ukrajini protiv litvanskog Rudupisa.

PRIJATELJSKE: Pobjeda Partizana, poraz Zvezde Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana mt:s pobijedili su u beogradskom Pioniru Igokeu iz Aleksandrovca rezultatom 83:70 (18:18, 25:21, 17:19, 23:12). To je bio njihov drugi susret u pripremnom periodu. U prvom koji je odigran u Banjaluci izabranici Vlade Jovanovića slavili su rezultatom 78:83.

Do kraja prvog poluvremena viđena je izjednačena igra obe ekipe, ali su crno-bijeli uspjeli da boljom odbranom na poluvreme odu sa prednošću od četiri poena 43:39. U trećoj dionici Partizan je došao do najveće prednosti u dotadašnjem toku utakmice, ali su gosti uspjeli da se rezultatski približe na 60:58.

Početak posljednjeg perioda igre pripao je Igokei, koja je prešla u vođstvo. Međutim, crno-bijeli su brzo konsolidovali redove i napravili seriju od čak 19:0 i tako zabilježili pobjedu rezultatom 83:70.

PARTIZAN mt:s: Popović 5, Kecman 14, Milosavljević 11, Lučić 2, Katić 9, Džavai 17, Lešić 6, Bešović, Mitrović 3, Božić 4, Veseli 10, Đekić 2.

IGOKEA: Đerasimović, Đurković 5, Đurica, Nađfeji 4, Mirković 9, Rakočević, Pantić 6, Korać, Vitkovac 6, Haris 22, Čejs 18.

Prijateljsku utakmicu igrali su i košarkaši Crvene zvezde koji su u Ukrajinskom Ljvovu poraženi od litvanskog Rudupisa - 93:99.

Nedović je bio najefikasniji u beogradskoj ekipi sa 24 poena, Džamar Jang je zabilježio 18, a Uroš Nikolić 16 poena.

(MONDO - foto: MN Press)