EL(kval): Hapoel - Hemofarm 72:67 (III čet)

Košarkaši Hemofarma u utorak su započeli borbu za jedno od dva mJesta koje vodi u Evroligu.

EL(kval): Hapoel - Hemofarm 72:67 (III čet) Izvor: MONDO

Košarkaši Hemofarma u utorak su započeli borbu za jedno od dva mjesta koje vodi u Evroligu. Vrščani poslije prvog poluvremena duela u Tel Avivu protiv Hapoela Galil Gilboa vode sa 47:45 (26:16, 21:29).

Srpski tim od početka utakmice bio je u vođstvu, a najveću prednost imao je u prvoj četvrtini kada je u dva navrata vodio sa 14 poena prednosti (19:5 i 21:7). Ipka, izraelski šampion do kraja druge četvrtine vratio se u život i prišao samo na dva poena zaostatka - 45:47.

Hemofarm je u 15. minutu imao plus 12 (40:28), ali je Hapoel serijom od 7:0 uhvatio priključak.

Najbolji poslije prvog poluvremena u redovima kluba iz Vršca je Milan Mačvan sa 14 poena, Bojan Krstović je zabilježio devet, a Marko Šutalo osam poena, od čega dve trojke iz tri pokušaja.

Na drugoj strani prednjači Tajler Vilkerson sa 12 poena.

Utakmicu u Nokia Areni posmatra oko 3.500 gledalaca. Revanš meč igra se 24. septembra od 18.00 sati u Vršcu. Pobjednik ovog dvomeča u drugom kolu igraće protiv boljeg iz duela Alba Berlin - Šarlroa Roan.