NLB: Novi poraz Zvezde

Budućnost poslije trijumfa nad Partizanom u Pioniru pobedila i Crvenu zvezdu - 89:75. Olimpija slavila u Zadru.

NLB: Novi poraz Zvezde Izvor: MONDO

Poslije nekompletnog drugog kola NLB lige, na čelo tabele zasjela je ekipa Budućnosti.

Podgoričani u svojoj dvorani u utorak nisu imali težak posao protiv Crvene zvezde.

Već u 17. minutu imali su 21 poen prednosti, a na kraju dozvolili gostima da izbjegnu katastrofu - 89:75 (29:12, 22:21, 26:20, 12:22).

Ionako neiskusni sastav crveno-bijelih nije mogao da očekuje mnogo povoljniji ishod, posebno što se neregistrovanom Amerikancu Džamaru Jangu van stroja priključio još jedan šuter, Luka Drča.

Na drugoj strani su Podgoričani ubacili prvih sedam šuteva za tri poena(!), prije nego što je sredinom druge četvrtine promašio Sead Šehović.

U drugom poluvremenu igralo se forme radi. Budućnost je početkom četvrte dionice imala maksimalnih "plus 26" (79:53), da bi Zvezda serijom od 8:0 u samoj završnici (dve trojke Lazara Radosavljevića) učinila poraz podnošljivijim.

Marko Simonović predvodio je pobjednički tim sa 15 poena, dok je Vladimir Dragičević postigao 13.

Kod Beograđana su najefikasniji bili Dušan Katnić sa 17, Nemanja Nedović sa 14 (šest asistencija) i Radosavljević sa 11.