NLB: Treći poraz Igokee

Košarkaši Igokee upisali su i treći poraz u regionalnoj NLB ligi. Bolji od "igosa" bio je češki Nimburk (70:65).

NLB: Treći poraz Igokee Izvor: MONDO

Razloge za treći neuspjeh u isto toliko utakmica, ekipa Slobodana Klipe tražiće u lošem prvom poluvremenu kada su Česi stekli solidnu prednost.

Prvih 10 minuta Nimburk je imao plus 12 (24:12), a do odmora vicešampion Bosne i Hercegovine je konsolidovao redove i u tvrdoj drugoj četvrtini smanjio na 32:23.

Poslije odmora, Igokea je konstatno smanjivala prednost i u sam finiš utakmica ušla u neizvjesnu završnicu.

Ipak, iskusniji domaći košarkaši iskoristili su neuigranost Klipinog tima i upisali treći trijumf u regionalnom takmičenju.

Najbolji u taboru gostiju iz Aleksandrovca bili su Čejs sa 16, Heris sa 15  i Čedomir Vitkovac sa 11 koševa, dok su Nimburk predvodili Simons sa 19 i Benda sa 17 poena.

Nimburk: Benda 17, Sokolovski 2, Pumprla 12, Koh 2, Kremen 8, Nisim, Efejuku 2, Nečas 2, Simons 19, Slezak, Lenzli 10