NLB: Milošević promašio pobjedu Zvezde!

Crveno-bijeli se vratili iz deficita od 19 poena, ali je Majkl Li tri sekunde prije kraja donio bodove Radničkom.

NLB: Milošević promašio pobjedu Zvezde! Izvor: MONDO

Drama kakvu niko u Pioniru nije očekivao poslije 74:55 za Kragujevčane krajem treće četvrtine, okončana je promašajem Strahinje Miloševića uz zvuk sirene.

Crvena zvezda - Radnički 83:85 (22:19, 20:30, 21:29, 20:7)! POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU!

Zvezda je i poslije trećeg kola NLB lige bez pobjede, dok je znatno iskusniji i skuplji sastav Miroslava Nikolića prekinuo mini-seriju od dva neuspjeha na startu takmičenja.

Više od 1.000 gledalaca ispratilo je crveno-bijele gromkim aplauzom, jer su sa samo osmoricom igrača u rotaciji ispoljili zavidnu borbenost.

Dušan Katnić je jednim slobodnim bacanjem izjednačio na 83:83, što je bio kraj Zvezdine serije od 16:1. Na drugoj strani je promašio Miljan Rakić, ali je igrač utakmice Majkl Li uhvatio loptu i smjestio je u koš.

Li je nanizao čak 32 poena, a od samo sedam poena gostujuće ekipe u posljednjoj četvrtini, postigao je pet.

Zvezda je usred pomenute serije ostala bez Nemanje Nedovića (pet prekršaja), do tada jednog od najboljih na terenu. Promašaj Miloševića u posljednjem napadu bio je njegov prvi na utakmici - do tada je šutirao po 5/5 za dva poena i sa linije penala, odnosno 2/2 za trojku.

Nasuprot njemu, mladi Lazar Radosavljević (1/11) nije imao svoje šutersko veče. Jedinim košem iz igre smanjio je na 82:83 u 39. minutu.

Zvezda je u prvoj četvrtini imala lagano vođstvo (najviše 21:16), da bi gosti preuzeli kontrolu nevjerovatnom serijom od 22:2! Nedović je trojkom smanjio na samo 48:51 u 22. minutu, na šta je Radnički odgovorio novom velikom serijom (0:10) i našao se na putu ka ubjedljivoj pobjedi...

Domaći tim promašio je čak 17 slobodnih bacanja, a i šut za trojku (3/16) bio bi mnogo bolji da je u sastavu bio neregistrovani Amerikanac Jang. Ovako, crveno-bijeli su uglavnom poentirali iz reketa ili poslije kontranapada. Neophodno im je pojačanje na spoljnim pozicijama.

CRVENA ZVEZDA: Mirković 2 (4sk), Arnautović 2, Radosavljević 3 (4sk), Balaban 3, Katnić 8 (3ukr), Nedović 23 (4sk, 3as), Milošević 21 (7sk), Nikolić 21 (11sk), Marinković, Bakić.

RADNIČKI: Li 32 (9sk, 5izg), Maksimović, Miletić 7, Marković 16 (6as, 6izg), Mijatović 4, Gadefors 7, Drašković, Čakarević 4, Stojačić, Rakić 6 (5sk), Dragojlović 9 (6sk), Vukosavljević.

Zagreb - Zadar 17.00

TABELA: Nimburk 3-0, Olimpija 3-0, Cedevita 3-0, Budućnost 2-0, Zagreb 2-0, Partizan 1-2, Hemofarm 1-1, Krka 1-2, Cibona 1-2, Široki 1-2, Radnički 1-2, Zadar 0-2, Igokea 0-3, Crvena zvezda 0-3.

PAROVI 4. KOLA (23/24. oktobar): Zadar - Nimburk, Hemofarm - Široki, Budućnost - Radnički, Krka - Zagreb, Igokea - Crvena zvezda, Partizan - Cedevita, Cibona - Olimpija.

(MONDO, foto: MN Press)