NLB: Hemofarm osvetio "vječite"

Izabranici Željka Lukajića lakše nego što se očekivalo pobijedili Budućnost. Drugi trijumf Vrščana, prvi poraz Podgoričana.

NLB: Hemofarm osvetio "vječite" Izvor: MONDO

Hemofarm je stigao do druge pobjede u NLB ligi. "Farmaceuti" su u vršačkom Milenijumu lako pobijedili Budućnost sa 88:76 (26:19, 22:18, 30:14, 10:25). Podgoričanima nije pošlo za rukom da poslije Partizana mt:s i Crvene zvezde savladaju i treći srpski klub na početku takmičenja u regionalnoj ligi.

Od početka utakmice Hemofarm je diktirao tempo i kontrolisao razvoj događaja na parketu. Domaćin je već poslije prve četvrtine imao plus sedam. Na kraju trećeg dijela meča Hemofarm je vodio sa 78:51, ali je u preostalih deset minuta došlo do velikog pada u igri srpskog tima. Poslije maestralno odigrane treće dionice (30:14), košarkaši Budućnosti su se donekle revanširali u posljednjih deset minuta (10:25) i izborili častan poraz.

Blistao je Bojan Krstović, najefikasniji igrač meča sa 25 poena. Milan Mačvan bio je prvi skakač utakmice sa devet uhvaćenih lopti, a imao je i učinak od 16 poena. Na drugoj strani Vladimir Dragičević je ubacio 19 poena, a Marko Simonović 15.

Zagreb je u Memorijalnom centru Dražen Petrović u neizvjesnom meču bio bolji od Zadra sa 65:63. "Mravima" je ovo bila treća pobjeda, dok Zadrani imaju isto toliko poraza.

/Edvards 18p, 12sk - Radošević 20p, 12sk, 5ukr, 2blk/

TABELA: Nimburk 3-0, Olimpija 3-0, Cedevita 3-0, Zagreb 3-0, Budućnost 2-1, Hemofarm 2-1, Partizan 1-2, Krka 1-2, Cibona 1-2, Radnički 1-2, Široki 1-2, Zadar 0-3, Igokea 0-3, Crvena zvezda 0-3.

PAROVI 4. KOLA (23/24. oktobar): Zadar - Nimburk, Hemofarm - Široki, Budućnost - Radnički, Krka - Zagreb, Igokea - Crvena zvezda, Partizan - Cedevita, Cibona - Olimpija.