NLB: Igokea pobijedila Zvezdu

U duelu ekipa sa tri poraza, Igokea bolja od Zvezde 77:59. Budućnost deklasirala Radnički - 95:61.

NLB: Igokea pobijedila Zvezdu Izvor: MONDO

Crvena zvezda je jedini tim u NLB ligi bez pobjede poslije četiri utakmice.

U direktnom duelu rivala sa tri poraza, Igokea je u Laktašima bila bolja - 77:59 (20:15, 14:7, 14:15, 29:22).

Kod pobjednika su dominirali Amerikanci, Lens Kristofer Heris sa 20 poena i Brajan Metju Čejs sa 16.

Kod crveno-bijelih daleko bolji od ostalih bio je Dušan Katnić sa 22 poena i pet skokova.

Domaćin se suočio sa imperativom pobjede, a gost je bio desetkovan. Trener Zvezde, Mihailo Uvalin, već dugo ima velikih problema sa povrijeđenim igračima, a u Laktašima nije mogao da računa ni na Nemanju Nedovića, koji se povrijedio na treningu.

Tako je Uvalin na raspolaganju imao samo dvojicu bekova od šestorice licenciranin (pored Katnića i Nemanju Arnautovića). Igrao je i 16-godišnji Ivan Marinković, dok je njegov vršnjak Nikola Čvorović presjedio meč na klupi...

U takvoj konstalaciji snaga Igokea je od početka vodila i uvećavala prednost. Zvezde je uspjela da izjednači na 20:20, i to je bilo sve.

Crveno-bijele je "htio" šut za tri poena u prvom poluvremenu (5/9) i ništa više. Generalno, imali su velikih problema sa organizacijom igre, ali i šutevima za dva poena i sa linije slobodnih bacanja.

Ekipa Slobodana Klipe dominirala je i pod koševima (38:21).

Domaćin je najveću prednost imao u trećoj četvrtini poslije serije 7:0 bilo je 48:30.

Budućnost je u uvodna četiri kola imala samo srpske protivnike i ostvarila zavidan učinak - 3:1.

Poslije beogradskih "vječitih", Podgoričani su poraženi od Hemofarma, a onda su "zgazili" Radnički - 95:61 (32:17, 23:8, 21:13, 19:23).

Šumadincima nisu pružili ni gram nade, od starta je rasla prednost domaćina. Tek u posljednjoj dionici su gosti uspjeli da ispariraju raspoloženom protivniku.

Vladimir Dragićević iz Budućnosti i Vladislav Dragojlović iz Radničkog imali su isti učinak - po 18 poena i pet skokova. Ali, kod Podgoričana su raspoloženi bili i Simović sa 14 poena (i pet skokova), Šehović je dodao 13, Kadziulis 12...

Zadar je ostvario prvu pobjedu u sezoni nanijevši prvi poraz Nimburku - 73:60 (20:14, 16:11, 12:9, 25:26).

Epilog se mogao naslutiti u ranoj fazi utakmice, a najveću prednost domaćin je imao u 36. minutu - čak 17 poena razlike (60:43).

Najzaslužniji za uspjeh Zadrana bio je Marko Car sa 23 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Ni Zagreb više nije neporažen, jer ga je savladala Krka poslije neizvjesne završnice.

Hemofarm - Široki 92:82

TABELA: Nimburk 3-1, Zagreb 3-1, Olimpija 3-0, Cedevita 3-0, Hemofarm 3-1, Budućnost 3-1, Krka 2-2, Partizan mt:s 1-2, Cibona 1-2, Radnički 1-3, Široki 1-3, Zadar 1-3, Igokea 1-3, Crvena zvezda 0-4.