NLB: Krah crno-bijelih u finišu

Košarkaši Partizana mt:s izgubili od Olimpije u Ljubljani (75:73), iako se sve do 35. minuta činilo da će rutinski pobijediti.

NLB: Krah crno-bijelih u finišu Izvor: MONDO

Šampion još nije onaj stari. Da li će biti i kada, vidjećemo!

Partizan mt:s poslije pet odigranih kola NLB lige ima skor 2-3 i dijeli prostor od devetog do 12. mjesta na tabeli sa Zadrom, Igokeom i Širokim.

Crno-bijelima ostaje da se zapitaju zašto im se dogodio tako drastičan pad u četvrtoj četvrtini, a naročito u posljednjih pet minuta.

Olimpija - Partizan mt:s 75:73 (12:20, 14:17, 19:19, 30:17).

Dušan Kecman postigao je 18 poena za crno-bijele, koji nisu došli do bodova uprkos izvanrednom šutu za trojku - 11/19.

Ekipa Partizana je na poluvremenu imala 14 skokova više od domaćina (22:8), a u drugom poluvremenu uhvatila samo pet lopti, što je podatak za "vjerovali ili ne". Čak 23 izgubljene lopte samo potvrđuju da u organizaciji napada dosta toga škripi.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Vlado Ilievski sa 18, Kevin Pinkni sa 17 i Keni Gregori sa 16 poena.

Solidan početak crno-bijelih, uz potpuno bezglavu igru Olimpije, donio je timu Vlade Jovanovića vođstvo od čak 12:1 u šestom minutu. Debitant Džejms Gist je svojim jedinim košem na utakmici, dva minuta kasnije, povisio na 19:6 i na pomolu je bila neočekivana egzibicija gostiju.
"Zmajčeki" ipak nisu željeli da dožive poniženje u prvom velikom derbiju NLB lige odigranom u novoj dvorani Stožice, kapaciteta skoro 13.000 mjesta.

Trudili su se da uhvate priključak, ali nisu uspjevali da pronađu rješenje za odbranu crno-bijelih, dok im je šut spolja bio više nego loš (na poluvremenu 0/8, naspram Partizanovih 4/8). Vođstvo crno-bijelih oscilovalo je između sedam i maksimalnih 16 poena - 48:32 posle trojke Dragana Milosavljevića u 27. minutu.

Kako je utakmica odmicala, Partizan je postepeno gubio dominaciju u reketu, ali su Kecman, Božić i Milosavljević trojkama u pravo vrijeme stvorili iluziju nedodirljivosti. Ona je trajala do 66:54 u 34. minutu, poslije čega je Olimpija serijom od 10:0 za tri minuta vratila neizvjesnost.

U završnici je bilo grešaka na obje strane, ali je domaćin imao podršku publike i veliki psihološki zamah.

Olimpija je u 39. minutu prvi put izjednačila i povela sa 72:70, poslije dva promašena slobodna bacanja Nejtana Džavaija. Veseli je iskoristio jedan penal, da bi Kecman poslije promašaja Ilievskog iz daljine, oba puta pogodio - 73:72.

Do kraja je ostalo 14 sekundi, Milosavljević je nesmotreno faulirao Sašu Ožbolta - prethodno je loptu dobio Pinkni, koji je po teoriji bio mnogo bolji izbor za pravljenje prekršaja - a iskusni bek bez problema ubacio oba bacanja.

Kecman je uzeo stvari u svoje ruke, pokušao da akcijom "jedan na jedan" donese pobjedu, ali je njegov poluhorog iz okreta završio na prvom obruču...

OLIMPIJA: Peri 2, Ilievski 18 (6izg), Anagonie, Gregori 16, Salin, Murič, Jagodnik 4, Šermadini 5 (5sk), Pinkni 17 (6sk), Markota 11 (6sk), Lorbek, Ožbolt 2 (4ukr).

PARTIZAN MTS: Lafajet 7 (3sk, 3as, 5izg), Kecman 18 (5izg), Klobučar, Lučić 2, Milosavljević 10, Katić 6, Džavai 9 (4izg), Mitrović, Božić 8 (3ukr), Gist 2 (šut iz igre 1/5, 2sk), Veseli 8 (5sk), Đekić 3.

Crvena zvezda - Zadar 76:89

TABELA: Hemofarm 4-1, Olimpija 4-1, Budućnost, Krka, Cibona, Zagreb, Nimburk i Cedevita po 3-2, Zadar, Partizan mt:s, Igokea i Široki po 2-3, Radnički 1-4, Crvena zvezda 0-5.

PAROVI 6. KOLA (5-7. novembra): Široki - Cedevita, Partizan mt:s - Zagreb, Cibona - Nimburk, Budućnost - Igokea, Hemofarm - Olimpija, Zadar - Radnički, Krka - Crvena zvezda.