LIGA 13: "Pivari" rutinski kroz Čitluk

Borac Nektar ostvario je drugu pobjedu u košarkaškom prvenstvu BiH. "Pivari" su u Čitluku nadigrali domaći Brotnjo rezultatom 83:72.

LIGA 13: "Pivari" rutinski kroz Čitluk Izvor: MONDO

Najraspoloženiji u ekipi Banjalučana bili su Zlatko Jovanović sa 18 i Vladan Jocović sa 15 poena, dok su se kod domaćina istakli Ante Đugum i Milan Brečić sa po 17 koševa.

Izabranici Drage Karalića samo u prvih nekoliko minuta nisu uspjeli da nametnu svoj stil igre, ali su već na isteku prve četvrtine stekli deset poena viška (25:15), koje su povećavali čak do +16, ali su se u finišu poluvremena opustili i dozvolili Brotnju da se vrati u utakmicu (31:38).

Banjalučki košarkaši u nastavku nisu dozvolili da meč uđe u neizvjesnost konstantnim održavanjem razlike od desetak poena, da bi definitvno prelomili susret u posljednjih 10 minuta kada su stekli +19.

Domaći košarkaši su do kraja utakmice uspjeli samo da izbore častan poraz.