NLB: Hemofarm može sve!

Vrščani u derbiju kola napravili preokret protiv Nimburka (86:85) i uz debakl Olimpije u Zagrebu ostali sami na čelu tabele.

NLB: Hemofarm može sve! Izvor: MONDO

Već poslije prve dvije utakmice osmog kola NLB lige, poznato je ime lidera takmičenja za narednih nedelju dana.

To je Hemofarm, koji je u posljednju četvrtinu ušao sa zaostatkom od 13 poena, ali je već u 35. minutu preuzeo vođstvo i u dramatičnoj završnici slavio pogocima Miljana Pavkovića sa linije slobodnih bacanja!

Hemofarm - Nimburk 86:85 (27:26, 17:19, 11:23, 31:17).

Preokret koji su napravili puleni Željka Lukajića (sličan onom protiv Bešiktaša u utorak) dobija na težini jer zbog povrede u timu nije bilo Bojana Krstovića, dok se plejmejker Mustafa Abdul Hamid povrijedio već u osmom minutu, kada je doskočio na nogu Milana Mačvana...

Hemofarm je popravio skor na 6-2, a Nimburk svoj pokvario na 5-3, koliko imaju Cedevita i Olimpija, poslije međusobnog okršaja u kojem su Zagrepčani deklasirali slovenačkog evroligaša - 95:57!

Vrščani su u pobjedi nad Nimburkom imali četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a odskočio je Mačvan sa 19 poena, deset skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Teško da će mu neko oteti zvanje MVP igrača ovog kola...

Centar Džerom Džordan takođe je ubacio 19 poena, Pavković 12 i Boris Savović 11, dok su češki tim predvodili Afik Nisim sa 22 i Aleš Čan sa 17 poena.

Vladimir Štimac bio je u sastavu Nimburka, ali nije ulazio u igru.

Gosti su poslije "egala" na poluvremenu dominirali čitavim tokom treće četvrtine. Postepeno su povećavali vođstvo i serijom od 6:0 u finišu stigli do maksimalnih "plus 13" (55:68).

Međutim, Hemofarm je u posljednjih deset minuta ušao sa mentalitetom "sve ili ništa" i potpuno zbunio protivničke igrače (i trenera).

Petorka Pavković, Šutalo, Borisov, Mačvan i Savović je od 32. do 35. minuta napravila seriju od čak 14:0 i povela sa 73:71. Nimburk se ubrzo pribrao od šoka i na ulasku u 40. minut vratio vođstvo (79:82). Izjednačio je Boris Savović košem uz dodatno slobodno bacanje, a Tre Simons uzvratio pogotkom preko ruke 16 sekundi prije kraja (82:84).

Pavković je sigurno izveo dva penala, zatim je Borisov osam sekundi prije kraja faulirao Afika Nisima, a Izraelac pogodio samo jednom. Pavković je krenuo u trk ka košu, gdje ga je pri šutu iz teške pozicije faulirao Majkl Lenzli.

Organizatoru igre Hemofarma nije zadrhtala ruka.

Krka - Igokea

TABELA: Hemofarm 6-2, Budućnost, Cedevita, Olimpija i Nimburk po 5-3, Krka 4-3, Zagreb i Široki po 4-4, Partizan mt:s, Cibona, Igokea i Radnički po 3-4, Zadar 2-6, Crvena zvezda 1-6.

(MONDO, foto: ABA - arhiva)