Nadal izgubio - "visi" mu polufinale: Tim ponovo "uzeo mjeru" Špancu, jedini neporažen u grupi

Pravi mali rat je viđen u dvorani O2 u Londonu, ali je prevagnuo Austrijanac

rafael-nadal-dominik-tim-rezultat-pobjeda-london-masters-tenis Izvor: FRANK AUGSTEIN/AP, Tanjug

Rafael Nadal je kralj šljake, ali kada je tvrda podloga u pitanju, izgleda da je vrijeme za sljedeću generaciju!

Austraijanac Dominik Tim je poslije velike borbe pobijedio Nadala na završnom mastersu u Londonu u dva seta, 7:6, 7:6.

Tim je sada na korak od polufinala, a ovo mu je bila šesta pobjeda nad Nadalom u karijeri, odnosno treća u posljednja četiri meča.

Tim sada ima dvije pobjede u grupi, dok sva preostala trojica imaju po poraz. Kasnije danas igraju Stefanos Cicipas i Andrej Rubljev.

Tim i Nadal su odigrali sjajan meč, sa mnogo lijepih poteza, a dovoljno govori podatak da nije bilo nijedne prilike za brejk.

Nadal je u prvom taj-brejku bio bolji u razmjeni mini-brejkova i poveo je 5:2. Imao je dva servisa za set, ali je tim stigao do 5:5, spasao dvije set lopte, a onda je dobio prvi set, poslije puna 73 minuta igre.

Za razliku od prvog seta, u drugom je viđen po jedan brejk. Tim je poveo 5:4 i na servisu Nadala imao čak tri brejk i meč lopte, ali se Španac odbranio.

Ušlo se u novi taj-brejk i tu je tim napravio tri mini-brejka, a Nadal samo jedan, ali je uspio da odbrani dvije meč lopte, ali je tim konačno iskoristio treću.