AO: Klajsters odlična, Stosur na tribinama

Klajsters, Zvonarjova, Nadal, Soderling i Marej stigli do osmine finala, Stosur, Južnji i Conga preseljeni na tribine.

AO: Klajsters odlična, Stosur na tribinama Izvor: MONDO

Kim Klajsters polako, ali sigurno, preskače prepone na Australijan openu. Poslije Dinare Safine i Karle Suarez Navaro, ona je na koljena bacila i Francuskinju Aliz Korne, pokvarivši joj tako proslavu 21. rođendana.

Belgijanka, koja se nalazi u odličnoj formi i važi za jednog od favorita za osvajanje trofeja u Melburnu, slavila je rezultatom 7:6, 6:3 i stigla do osmine finala.

"Ostaje mi žal za izgubljenom prilikom u prvom setu, kada smo vodile veliku borbu. Ipak, nisam dovoljno vjerovala u sebe i šteta što nisam iskoristila priliku", izjavila je Korne poslije poraza, nakon što je od organizatora turnira dobila veliki buket cvijeća za rođendan.

Francuskinja je priznala da bolja ide dalje i to upravo teniserka koja ima najveće šanse da osvoji ovogodišnji Australijan open.

"Kim je za mene prvi favorit turnira. Igra odlično, veoma je brza, bori se za svaku loptu i zaista djeluje moćno na terenu", dodala je Korne.

Klajsters, koja je najbolji plasman u Melburnu ostvarila 2004. godine kada je igrala finale, u u četvrtom kolu će igrati protiv Ruskinje Jekaterine Makarove, koja je poslije Ane Ivanović “oduvala” i svoju zemljakinju Nađu Petrovu.

Ubjedljiva je bila i Vera Zvonarjova, koja je u dva seta nadigrala Lusi Safarovu (6:3, 7:6), dok je miljenica domaće publike Samanta Stosur ostala “kratkih rukava”. Petu “kosturašicu” je nadigrala Čehinja Petra Kvitova sa 7:6, 6:3.

Dvadesetogodišnja Čehinja tako je raspršila snove domaćina da bi poslije duge pauze mogli da očuvaju pehar na bar godinu dana, ubjedljivo nadmašivši dosadašnje rezultate u Melburnu. Prethodne dvije sezone ona je završavala učešće već u prvom kolu.

Naredna protivnica Kvitovoj biće Flavija Peneta.

U konkurenciji tenisera za najveće iznenađenje pobrinuo se mladi Miloš Raonić, eliminacijom Mihaela Južnjija, dok je Aleksander Dolgopolov na tribine poslao 13. nosioca, Žoa-Vilfreda Congu - 3:6, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1.

Bernard Tomić ostavio je sjajan utisak protiv najboljeg tenisera svijeta, Rafaela Nadala. Mladi Australijanac uspio je u drugom setu da povede i sa 4:0, ali je iskusni Španac nadoknadio minus i sa 7:5 završio set u svoju korist. Slavio je ukupnim rezultatom 3:0.

Ostali favoriti odigrali su po planu. Robin Soderling završio je meč u tri seta protiv Jana Herniha, Endi Marej bio je takođe ubjedljiv protiv Giljerma Garsije Lopeza, dok je Marin Čilić poslije žestoke borbe i četiri i po sata eliminisao Džona Iznera.