VATERPOLO (SL): Srbi s Makedoncima kao na treningu

Srbija ubjedljiva protiv Makedonije u Skoplju - 12:4 u 4. kolu Grupe A u kvalifikacijama za završnicu Svjetske lige.

VATERPOLO (SL): Srbi s Makedoncima kao na treningu Izvor: MONDO

Vaterpolo reprezentacija Srbije, lako i ubjedljivo, pobijedila Makedoniju u Skoplju 12:4 (2:1, 5:2, 2:1, 3:0) i potvrdila prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi A Svjetske lige. Tačnije, potvrdila je plasman na završni turnir u Firenci na kojem će braniti trofej osvojen prošlog ljeta u Nišu.

Iako je selektor nacionalnog tima Dejan Udovičić poslije meča sa Makedoncima izjavio da "pobjeda srpske ekipe jeste zaslužena, ali da nije ostvarena baš tako lako", utisak je, ipak, sasvim drugačiji.

Osim u prvoj četvrtini, koja je završena vođstvom "delfina" 2:1, u ostalim dijelovima meča potpuna dominacija svjetskih prvaka.

Nizale su se kontre u drugoj četvrtini, lijepe i atraktivne akcije, rešetanje mreže protivnika.

Uostalom, ova pobjeda je ubjedljivija, nego u prvom susretu ove dvije ekipe na Tašmajdanu kada je bilo 10:6 za Srbiju.

U ovom meču, Udovičić je odmarao nekolicinu igrača (golmana Slobodana Sora, Borisa Vapenskog, Stefana Mitrovića i Nikolu Rađena), a šansu su dobili Miloš Miličić i Marko Petković, trenutno član Budve, koji je postigao gol.

Najefikasniji igrač srpskog tima bio je Andrija Prlainović sa tri gola.

Srbija je ubjedljivo na prvom mjestu Grupe A Svjetske lige, poslije četvrtog kola. Ima svih 12 bodova, a u posljednja dva meča dočekuje Njemačku i Španiju.