DELREJ BIČ: "Jugonostalgični" Janko

Janko Tipsarević igraće u polufinalu turnira u Delrej Biču pošto je savladao Hrvata Ivana Dodiga 7:6 (0), 6:1.

DELREJ BIČ: "Jugonostalgični" Janko Izvor: MONDO

Za treće finale u karijeri, a prvo u 2011. godini boriće se sa Japancem Keijom Nišikorijem.

Srpskom teniseru baš prija da igra sa rivalima iz država nastalim raspadom SFRJ. Poslije Ive Karlovića i Slovenca Blaža Kavčića savladao je i drugog Hrvata, Ivana Dodiga.

Igrači su bili sigurni u gemovima u kojima su servirali, nije bila nijedna brejk lopta, pa je prvi set (49 minuta) odlučen u taj-brejku, u kome je Janko "počistio" 60. tenisera sa ATP liste - 7:0.

Dodig je prvi došao do brejk prilika, u uvodu drugog seta, ali je sve tri propustio da realizuje. Zato Tipsarević nije, iskoristio je prvu šansu koja mu se ukazala, i to već u narednom gemu i poveo 2:0.

Tako je najavio pobjedu, do koje je kasnije došao uz još jedan brejk - 6:1.

Meč je trajao sat i 19 minuta.

Tipsarević je 52. na ATP listi, a njegov naredni protivnik, Nišikori, trenutno je 66. Nedavno su se sastali jedini put do sada, u Čenaiju, a Srbin je bio bolji.

Nišikori je u četvrtfinalu napravio preokret protiv Amerikanca Rajana Svitinga - 6:7, 6:2, 6:4.

Nagradni fond turnira u Delrej Biču je 442.500 dolara.