KUALA LUMPUR: Bojana umalo pala

Mlađa sestra Agnješke Radvanske bila nadomak pobjede nad Bojanom Jovanovski, ali je u četvrtfinalu ipak srpska teniserka - 1:6, 7:5, 6:4.

KUALA LUMPUR: Bojana umalo pala Izvor: MONDO

Bojana Jovanovski (55. na WTA listi) važila je za apsolutnog favorita protiv Uršule Radvanske (184), ali je za pobjedu morala da se bori čak dva sata i 20 minuta.

U okršaju punom preokreta, obje teniserke napravile su po šest brejkova, uključujući četiri uzastopna na kraju meča.

Jovanovski je u trećem setu vodila sa 4:1 i imala otvoren put ka četvrtfinalu, ali je Radvanska uzvratila, smanjivši na 4:3. Uslijedio je još po jedan brejk na obje strane, a onda Poljakinja nije iskoristila gem loptu za izjednačenje na 5:5.

Bojana je imala mirniju ruku, Radvanska je ušla u seriju grešaka i to je bio "happyend" za talentovanu Srpkinju, koja na sljedećoj prepreci očekuje Jelenu Dokić ili Japanku Kurumi Naru.

Sestra desetog reketa svijeta, Agnješke Radvanske, iznenadila je Jovanovsku u prvom setu, dok je u drugom imala 4:3 i servis, a zatim naterala Bojanu da spašava tri brejk lopte pri rezultatu 5:5.

Veliko iskustvo za uzdanicu našeg FED kup tima...