RUKOMET (LŠ): Sudbina Bosne u rukama Siudad Reala i Zagreba

Bosna BH Gas poražena je od Flensburga (25:18) u posljednjem 10. kolu grupne faze Lige šampiona, ali je zadržala šanse za plasman u osminu finala.

RUKOMET (LŠ): Sudbina Bosne u rukama Siudad Reala i Zagreba Izvor: MONDO

Ukoliko Siudad Real i CO Zagreb opravdaju uloge favorita protiv rumunske Konstance (četvrtak) odnosno Sankt Petersburga (subota), tim Irfana Smajlagića će zabilježiti istorijski uspjeh i osigurati plasman među 16 najboljih timova Evrope.

Iako su u srijedu uveče ubjedljivo poraženi, rukometaši Bosne se nisu obrukali u Njemačkoj. Naprotiv, "studenti" su zahvaljujući fantastičnim odbranama srpskog reprezentativca Dragana Marjanca držali egal do finiša prvog poluvremena.

Međutim, Flensburg je za samo tri minuta uspio da stigne do prednosti i sa četiri gola razlike otišao na odmor (13:9).

U nastavku su igrači Ljubomira Vranješa dodatno pojačali gas i ostavili Sarajlije bez gola devet minuta a "post" je prekinuo srednji bek Tarik Međić.

Nisu ni Nijemci u tom razdoblju bili previše efikasni, ali su uspijevali da održe razliku od šest, sedam golova.

Preciznije, u pitanju je svojevrstan kuriozitet. "Studenti" su bili devet minuta bez gola, a Flensburg čak deset minuta nije pogodio mrežu šampiona BiH.

Tim sa sjevera Njemačke iako objektivno mnogo kvalitetniji od prvaka BiH, ipak nije uspio da slavi ubjedljivije nego u Sarajevu, gdje su u oktobru upisali trijumf od "plus 12" (35:23).