DK: BiH - Maroko 1:1

Poslije prvog dana, BiH i Maroko igraju neriješeno 1:1 u prvom susretu prvog kola Druge grupe Evroafričke zone Dejvis kupa.

DK: BiH - Maroko 1:1 Izvor: MONDO

Amer Delić poražen je od Reda El Amranija sa 2:0 (6:2, 7:6), a bod reprezentaciji BiH donio je Aldin Šetkić, koji je bio bolji od Talal Vahabija sa 3:2 po setovima 4:6, 6:2, 7:5, 3:6, 4:6

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine lagano je izgubio prvi set u kom mu je El Amrani rutinski oduzeo dva servisa i riješio prvi dio igre u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu, Delić se pribrao i bolje servirao, pa se ušlo u taj-brejk u kom je Marokanac bio uspješniji sa 7:4.

U petak se u Marakešu igrao maratonski meč, u kojem se bolje snašao predstavnik BiH i slavio pobjedu nakon pet setova.

U slučaju pobjede nad Marokom, reprezentacija BiH bi u drugom kolu u julu igrala protiv pobjednika meča Estonija - Litvnija.